До України почали ввозити вдвічі більше свинини. Бо своя в дефіциті

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Експорт м'яса свинини скоротився вдесятеро.

Протягом перших семи місяців цього року до України з-за кордону завезли 12,2 тисячі тонн імпортної свинини на загальну суму 22 млн доларів. Це в понад два рази більше за обсяги надходження імпортної свинини торік.

Водночас постачання української свинини за кордон скоротилося вдесятеро. Такі цифри наводить Асоціація "Свинарі України" з посиланням на дані митної статистики Державної фіскальної служби.

"За другий місяць літа завезли 30% сукупних обсягів імпорту свіжої, охолодженої та мороженої свинини. Причинами такої активізації у липні було те, що на тлі меншої внутрішньої пропозиції свинини закупівельні ціни упродовж усього періоду перевищували бар'єрний рівень (цінова межа, при перевищенні якої надходження імпорту стає економічно обґрунтованим)", — коментують в асоціації.

Практично стільки ж склала вартість імпортованого до України свинячого жиру. Так, за аналізований період з країн ЄС надійшло 32,3 тисячі тонн цієї продукції, що на чверть більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Сумарні витрати на імпорт свинини та свинячого жиру протягом січня-липня 2018-го склали понад 60% вартості завезення продукції, що входить до групи "М'ясо та їстівні субпродукти".

Тим часом за півроку м'ясо в Україні здорожчало на чверть. Прогнози невтішні.

Залиште свій коментар

Вибір редакції