До України прибуває місія МВФ

2 листопада до України прибуває місія Міжнародного валютного фонду.

Дискусії уряду з місією МВФ, яка прибуває до України 2 листопада, точитимуться навколо дефіциту державного бюджету, інфляції податків та виконання інших зобов'язань.

МВФ виступає проти податкових канікул для малого бізнесу та вимагає зменшення податку на прибуток. Фонд стривожений зростанням зовнішнього та внутрішнього боргу держави, а ще зниженням її платоспроможності.

Такі найпопулярніші прогнози економістів щодо тем дискусій між урядом Азарова та місією МВФ, яка має працювати в Україні до 15 листопада.

Однак, директор економічних програм центру Разумкова Василь Юрчишин сказав, що МВФ навряд чи наполягатиме на якихось діях стосовно податків.

На думку економіста, місію насамперед цікавитиме збалансованість держбюджету. А збалансованість та прозорість бюджету досягається, як сказав Юрчишин, встановленням єдиних правил для всіх учасників ринку і не забезпечується податковими привілеями чи винятками для окремих економічних гравців.

Сьогодні Україна має достатні обсяги валютних резервів та "хоч і слабку, але достатньо позитивну економічну динаміку". І це означає, що нагальної потреби в багатомільярдних кредитах МВФ немає, сказав економіст.

На його думку, урядові було важливо отримати лише перший транш нинішнього кредиту, загальний обсяг якого становить більше 15 мільярдів доларів. А тепер співпраця з фондом є радше сигналом інвесторам про волю уряду із забезпечення макроекономічної стабільності.

"Якби Україна зробила такий крок і сказала, що зараз економічна ситуація така, що додаткових ресурсів не треба, це могло б викликати більшу позитивну реакцію інвесторів, аніж те, що ми візьмемо кошти",- зауважує Юрчишин.

На думку економіста, це означало б, що влада впевнена у фінансовій стабільності і у своїй спроможності виконувати зобов'язання перед інвесторами та кредиторами.

Читайте також:

Країни G20 погодили реформу системи управління МВФ

Тігіпко і Путін бачать перспективи для інвестиційної співпраці України та Росії

МВФ повірив у Януковича та Азарова

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: