Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Do you speak English? Спеціалістам зі знанням іноземної мови платять удвічі вищі зарплати

Знання мов актуальне не лише серед IT-спеціалістів, а й для аграріїв, учителів та робочих спеціальностей.

Спеціалісти зі знанням іноземної мови можуть заробляти удвічі більше ніж ті, хто іноземною мовою не володіє.

Про це йдеться в сюжеті програми "Сніданок з "1+1".

Українська мова – дуже гарна і милозвучна. З цим важко не погодитись. Але для високого рівня життя та професійного розвитку знання тільки солов'їної вистачає не завжди. Співкоординатор онлайн-проекту держзакупівель Prozzoro Юрій Бугай зрозумів ще на перших курсах Києво-Могилянської академії.

"Потрапляння в будь-який офіс будь-якої міжнародної компанії без знання англійської не є можливим", – говорить Юрій Бугай.

Аби влаштуватись у гарну компанію, хлопець не тільки наздогнав всю шкільну та університетську програму англійської. А й вступив до магістратури в Норвегії. Щоб ще краще оволодіти мовою. І з таким багажем знань Юрію довірили представляти інтереси України за кордоном.

"Це проект реформування системи закупівель. Одна основна з функцій, якою я займаюсь, – це якраз робота з міжнародними організаціями, з міжнародними донорами і представлення Prozzoro за кордоном", – каже Юрій Бугай.

А от черкащанина Ігоря Пащенка німецька та англійська мови довели аж до Ірландії. Там він уже третій рік поспіль працює в дублінському офісі соцмережі Facebook. Каже, що повертатись на батьківщину не збирається.

"Звісно, компенсація хороша, безплатна їжа, страховки і різні стандартні речі для міжнародних компаній присутні. Крім того, є багато речей, які важко поміряти, але які дуже цінуються. Це, наприклад, дуже хороший баланс між роботою та персональним життям", – пояснює менеджер з розвитку ігрового бізнесу Ігор Пащенко.

У Дубліні Ігор живе з родиною – дружиною Ольгою та сином Марком. До переїзду за кордон йшов поступово. Спочатку – уроки англійської та німецької у школі, мовні курси, потім – навчання у Німеччині та Швейцарії, досвід роботи з іноземцями, і тільки потім – омріяна вакансія. Чоловік запевняє і переконує, що інвестиції у вивчення мови – це розвиток себе і безліч можливостей.

"Знання мов для мене відкрило горизонт спілкування з людьми з різних країн. Живучи в Ірландії, можна забезпечити дуже комфортне життя, подорожувати, "вирощувати" сім'ю. Моєму синові нині один рік", – розповідає Ігор Пащенко.

А ще навіть базовий рівень знань іноземної дозволить не пошитися у дурні в найпростіших життєвих ситуаціях. Знання іноземної мови дозволить вільно спілкуватися, подорожувати світом і більше заробляти.

"Якщо ми говоримо про середню зарплату спеціалістам без знання іноземної мови, то пропонують у середньому 6600 гривень. А спеціалістам із вільним володінням іноземної мови – у середньому 12209 гривень. Різниця – фактично вдвічі", – каже HR-експерт кадрового сайту robota.ua Тетяна Пашкіна.

Попит на знання мов актуальний не лише серед IT-спеціалістів. Також володіння іноземною є бажаним для аграріїв, учителів та робочих спеціальностей.

Нагадаємо, 2016-й оголошений в Україні роком англійської мови.

Відео Спеціалісти зі знанням іноземної мови можуть заробляти у два рази більше

Залиште свій коментар

Вибір редакції