Добкін заборонить вивозити пшеницю із Харківської області

На Харківщині може бути введена заборона на переміщення продовольчої пшениці за межі області до тих пір, поки аграрії не продадуть досить зерна в регіональний резерв.

В Україні поновлюється практика точкових обмежень на пересування зерна між областями. Про подібну ініціативу заявив голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін - за його словами, необхідно заборонити вивезення продовольчого зерна з регіону до того моменту, як будуть сформовані регіональні запаси продзерна.

"Вивезення зерна слід обмежити по максимуму, поки в області не буде створений запас зерна до серпня наступного року для виробництва соціальних сортів хліба" - вважає губернатор, пише Дело.

Причина обмежень - украй низькі темпи виконання регіонального контракту на створення запасу продовольчого зерна для виробництва соціальних сортів хліба. За даними на 16 серпня завдання було виконане лише на 50%, хоча чиновники розраховували до вказаної дати вже закрити це питання.

"Очікувалося, що контракт вже буде виконаний. Але, з незрозумілих мені причин, п'ять районів області не здали за контрактом нічого.

Я сподіваюся, що до того часу, коли підписуватиметься меморандум з хлібопекарями про виробництво соціальних сортів хліба, контракт буде виконаний. А якщо і далі таке буде відношення до заготівлі пшениці для соціального хліба, то я зроблю оргвисновки", - заявив Добкін.

Губернатор наполегливо запропонував аграріям "прискоритись" і здавати зерно. В якості кінцевої дати він визначив 18 серпня, цього дня планує підвести підсумки збиральної кампанії в області і підписати меморандум з хлібопекарями про недопущення підвищення цін на хліб.

В управлінні агропромислового розвитку Харківської ОДА запевнили, що ніякі кроки по обмеженню переміщення зерна в області доки не робилися. Крім того, схоже, чиновники і самі не дуже розуміють, як таке обмеження технічно можна організувати.

"Дійсно, кордонів між областями немає - поки важко сказати, як це буде організовано" - відмітив чиновник управління АПК. Як один з можливих варіантів висловлюється припущення, що контроль за зерновими вантажами буде доручений постам ДАІ на трасі.

Обмеження на переміщення зерна усередині країни - не ноухау харківських чиновників. У 2005-2006 гг до такого методу стимулювання продажів урожаю в місцеві резерви вдавалися ряд областей, зокрема Дніпропетровська.

Читайте також:

Експорт зерна з України зменшився в 4 рази

Україна зібрала вже більше половини врожаю зерна

Україна експортує половину врожаю зерна

Аграріям рекомендують не поспішати продавати зерно

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: