Договір по газопроводу в обхід Росії підпишуть 6 червня

Офіційний старт проекту газопроводу Nabucco призначили на 6 травня. Вартість "труби" оцінюється у 12-15 мільярдів доларів.

Церемонія підписання угоди між компаніями-учасницями консорціуму по будівництву газопроводу Nabucco ("Набукко") відбудеться 6 червня в Туреччині, повідомив міністр енергетики Туреччини Танер Йилдиз.

Проект Nabucco передбачає транспортування природного газу з каспійського регіону в європейські країни в обхід Росії через Азербайджан, Грузію, Туреччину, Болгарію, Угорщину, Румунію і Австрію. Він розрахований на щорічне транспортування 31 мільярда кубометрів газу, що складе не більше 5% потреб ЄС в газі в 2020 році. Учасниками проекту з рівними частками по 16,67% являються австрійська OMV, угорська MOL, болгарська Bulgargaz, румунська Transgaz, турецька Botas і німецька RWE.

За словами Йилдиза, ніяких перешкод для підписання угоди вже не залишилися, і його підпишуть усі компанії, що входять в консорціум.

У травні стало відомо про перенесення термінів реалізації проекту - консорціум повідомив, що будівництво газопроводу планується почати в 2013 році, а комерційні постачання сировини - в 2017 році. Раніше передбачалося зробити це в 2012 і 2015 роках відповідно, проте виникли проблеми з пошуком постачальників. Турецький міністр відмітив, що протягом цього року спонсори проекту спробують отримати остаточну відповідь від азербайджанської сторони з приводу її участі в проекті.

"Якщо відповідь Азербайджану буде негативною, то ми почнемо переговори з Іраном, Іраком і Туркменістаном. Для нас і Європи цей проект має велике значення, і ми не маємо права втрачати час, тому ми використовуватимемо усі варіанти для реалізації Nabucco", - сказав він.

Варто відзначити, що затримка ухвалення остаточного інвестиційного рішення по Nabucco грає на руку його основному конкурентові - російському "Південному потоку". Експерти неодноразово говорили про те, що фактично Європі потрібний лише один газопровід такого масштабу. Якщо "Південний потік" буде запущений раніше, Nabucco виявиться зайвим.

Нагадаємо, що на початку травня з'явилася інформація про те, що вартість газопроводу Nabucco виросла майже в два рази. Як повідомили джерела, знайомі з ситуацією, оцінка витрат на проект збільшена з 7,9 млрд євро до 12-15 млрд.

Читайте також:

Газогін в обхід Росії подорожчав вдвічі

"Газпром" не блокуватиме будівництво газогону Nabucco

Росія завершила будівництво першої гілки "Північного потоку"

Грузія, Азербайджан, Румунія та Угорщина створили свій Nabucco

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: