Договір у рамках плану санації

"Дніпроенерго" та "Інвестиційне товариство" підписали інвестиційний договір у рамках нового плану санації генеруючої компанії.

ВАТ "Дніпроенерго" (Запоріжжя) і ТОВ "Інвестиційне товариство", засновниками якого є ВАТ "Павлоградвугілля" і ВАТ "Шахта "Комсомолець Донбасу" із "Донбаської паливно-енергетичної компанії" (ДПЕК), підписали інвестиційний договір у рамках нового плану санації генеруючої компанії.

Як передає УНІАН, відповідний договір було підписано сьогодні генеральним директором ВАТ "Дніпроенерго" Юрієм Бочкарьовим, генеральним директором ВАТ "Павлоградвугілля" Миколою Тищенком, гендиректором "Шахта "Комсомолець Донбасу" Сергієм Лозовським і головою об`єднаної профспілки ВАТ "Дніпроенерго" Анатолієм Смарагдою.

Дніпроенерго (Фото: doe.com.ua)
Архів
Дніпроенерго (Фото: doe.com.ua)
Договір передбачає передачу “Інвестиційним товариством” у рамках процедури санації ВАТ "Дніпроенерго" 1 млрд. 51 млн. грн., які будуть направлені на погашення існуючої кредиторської заборгованості генкомпанії.

Крім того, за договором, компанії ДПЕК зобов`язуються інвестувати в реконструкцію й модернізацію генеруючих потужностей "Дніпроенерго" 1 млрд. грн. у період 2008-2012 років. Ще 10 млн. грн. інвестори планують направити на технічне переоснащення й капремонти об`єктів соціальної сфери ВАТ "Дніпроенерго".

Згідно з угодою, реалізація зобов`язань інвесторів перед "Дніпроенерго" почнеться після завершення процедури приєднання до "Дніпроенерго" ВАТ "Інвестиційне товариство".

Як зазначив на прес-конференції управляючий санацією ВАТ "Дніпроенерго" Дмитро Кевельов, сьогоднішнє підписання договору є гарантією того, що інвестор виконає взяте на себе зобов`язання.

"Підписання цього договору є знаковою подією не тільки для компанії, але й для енергетичної галузі країни в цілому. Я думаю, сьогодні нам вдасться поставити крапку в усіх тих розмовах, часто голослівних, звинуваченнях із вуст окремих політиків, у тому числі й лідера БЮТ. Заяв безгрунтовних про те, що відбувається на сьогоднішній день у компанії "Дніпроенерго", - сказав Кевельов.

Як повідомляв УНІАН, акціонери ВАТ "Дніпроенерго" на зборах 27 серпня вирішили збільшити статутний фонд підприємства на 52,07%, або на 51 млн. 85,85 тис. грн. - до 149 млн. 185,8 тис. грн. у зв`язку з приєднанням до товариства ТОВ "Інвестиційне товариство" (засновниками є ВАТ "Павлоградвугілля" і ВАТ "Шахта "Комсомолець Донбасу", підконтрольні ТОВ "ДПЕК"). Збільшення статутного фонду відбудеться шляхом додаткового випуску 2 млн. 43 тис. 434 простих іменних акцій номіналом 25 грн. Після збільшення статутний фонд компанії буде поділено на 5 млн. 967 тис. 432 акції номіналом 25 грн.

В результаті додаткової емісії, ТОВ "Донбасівська паливно-енергетична компанія" (ДПЕК) консолідує 44,279% акцій ВАТ "Дніпроенерго".

Зокрема ТОВ "Інвестиційне товариство", засновниками якого є підконтрольні ДПЕК компанії - ВАТ "Павлоградвугілля" і ВАТ "Шахта "Комсомолець Донбасу", одержить контроль над 34,243% акцій (2 млн. 43 тис. 434 шт.), а афільована з ДПЕК кіпрська компанія DTEK Holdings Limited зменшить свою частку з 15,262% до 10,036% (598 тис. 895 шт. акцій).

Держава в особі НАК "Енергетична компанія України" зменшить свою частку в статутному фонді з 76,04% до 50,000% (2 млн. 983 тис. 717 шт. акцій). Ще 5,72% акцій (341 тис. 386 шт.) ВАТ "Дніпроенерго" залишаться під контролем інших міноритарних акціонерів товариства.

ДОВІДКА. ВАТ "Дніпроенерго" - провідна енергогенеруюча компанія в Україні. Основний вид діяльності - виробництво електричної та теплової енергії. Компанія зареєстрована 14 липня 1995 року.

12 грудня 2001 року Запорізький господарчий суд порушив справу про банкрутство ВАТ ”Дніпроенерго”. Проте ВАТ "Дніпроенерго" фактично не було визнане банкрутом, оскільки комітет кредиторів вирішив провести процедуру санації. З 2003 року компанія перебуває в процедурі санації. План санації, узгоджений комітетом кредиторів, НАК ”Енергетична компанія України”, Міністерством палива та енергетики, було затверджено Господарчим судом Запорізької області 20 травня 2005 року.

У липні 2007 року Господарчий суд Запорізької області затвердив доповнення до плану санації підприємства, дозволивши проведення додаткової емісії ВАТ "Дніпроенерго". Згідно з новою редакцією плану, санацію підприємства продовжено до 1 січня 2008 року.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: