В НБУ долар коштує  5,09, в обмінках - 5,65

НБУ різко підвищив курс інтервенцій на міжбанківському валютному ринку з 5,1 грн. за долар до 5,25 грн. за долар.

Курс покупки готівкового долару в обмінних пунктах українських комерційних банків 23 жовтня збільшився до 5,6-5,65 грн/долар. Ціна продажу складає 5,9-5,95 грн/долар.

Курс покупки готівкового євро знизився і на сьогодні складає 7,25-7,29 грн/євро, курс продажу - 7,61-7,65 грн/євро.

Втім, високі котирування не гарантували наявності долара в обмінних пунктах, зазначає видання. Банкіри вважають, що підвищення курсу інтервенцій необхідно Нацбанку для приведення офіційного курсу долара до ринкового рівня, і воно підтверджує довгострокову тенденцію девальвації гривні.

У таких діях регулятора банкіри вбачають його бажання привести офіційний курс долара до ринкового рівня. Уже на сьогодні офіційний курс підвищений одразу з 5,01 грн. за долар до 5,09 грн. за долар, тоді як кілька останніх місяців Нацбанк міняв курс, у середньому, на одну-дві копійки або навіть десяті й соті частки копійки.

"Нацбанк хоче підтримати гривню й поступово підтягує курс інтервенцій до ринкового,- вважає казначей Дочірнього банку Ощадбанку Росії Дмитро Золотько.- Він продає валюту й трохи знижує попит, підтримуючи гривню".

У нинішній ситуації банкіри не виключають, що Нацбанк знову може змінити курсовий коридор. "Реально долар іде тільки вгору, на міжбанку зараз 5,8-5,9 грн. за долар. У вівторок Нацбанк вийшов по 5,1 грн. за долар і мало продав, сьогодні він вийшов по 5,25 грн. за долар, завтра він виходитиме по 5,34-5,35 грн. за долар,- очікує дилер одного з банків. - Нацбанк робить це, тому що є коридор 4,95 плюс-мінус 8%, і він вже підходить до верхньої межі - 5,346 грн. за долар. Тому йому треба буде знову розсунути рамки коридору".

Через небажання Нацбанку продавати долар за більш низькими цінами учасники ринку прогнозують його подальше зростання.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: