Долар і євро перед вихідними здорожчають: курси валют Нацбанку на п'ятницю

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Гривня активно знецінюється кілька тижнів поспіль.

27 березня основна валюта здорожчає. Національний банк України визначився з офіційними курсами валют на п'ятницю. Ці ж курси діятимуть протягом найближчих двох вихідних - суботи та неділі.

Долар США здорожчав на 18 копійок і коштує 28,13 грн.

Євро здорожчав на 60 копійок і коштує 30,86 грн.

26 березня в банках та обмінниках долар можна купити за 28,35 грн, євро - за 30,80 грн.

Нагадаємо, попередні прогнози передбачали, що 2020 року економіка України зросте на 3,5-5%, інфляція становитиме 5% (плюс/мінус 1%), а долар коштуватиме 27-28 грн.

Історичні антирекорди гривні стосовно іноземних валют в офіційних курсах НБУ були такі: долар США 26 лютого 2015-го сягнув найвищого показника в 30,01 грн, євро встановив свій рекорд 26 січня 2018 року - 35,66 грн.

Тепер же через світову фінансову кризу, спричинену наслідками активного поширення нового коронавірусу COVID-19, експерти прогнозують падіння економік, зокрема й української. Оновлений базовий прогноз компанії Dragon Capital на 2020 рік передбачає падіння ВВП України на 4% та девальвацію гривні до 30 грн за долар на кінець року - за умови, що карантинні заходи триватимуть до травня (середній курс очікується на рівні 29 грн/долар, тобто девальвація складатиме близько 11% до минулорічного курсу). За менш оптимістичним прогнозом, якщо карантин буде продовжено на довший термін, ВВП може впасти на 9%, а гривня здешевшає до 35 грн/долар. За таких умов варто очікувати й зростання безробіття.

В Офісі президента спрогнозували, що 2020 року економіка України впаде мінімум на 5%.

Через епідемію коронавірусу 65% українських компаній не зможуть виконати свої річні бізнес-плани. Про це йдеться в опитуванні на тему "Економічний вплив COVID-19 на Україну", проведеного Американською торгово-промисловою палатою та консалтинговою компанією Deloitte.

Залиште свій коментар

Вибір редакції