Долар суттєво не подешевшає

Експерти переконують, що стосовно зниження курсу долара на світовому ринку українцям не варто нервувати.

Долар-євро
Архів
У світі вже звикли до коливань курсу долара.
Не варто особливо нервувати з приводу зниження курсу долара на світовому ринку, запевнили експерти кореспондентів ТСН. Те, що у вуличних обмінниках в Україні американську валюту купують на одну-дві копійки дешевше від 5-ти гривень, тривожною ознакою вони не вважають. Уряд, зі свого боку, теж запевняє: змінювати валютну політику найближчим часом не планують.

Тим, хто у заощадженнях віддає перевагу зеленим друзям, поки що боятися нічого. Аналітики валютного ринку одностайні: у найближчі місяці курс долара істотно не зміниться. Україна - тиха оаза для американської валюти, бо падіння курсу долара тут нікому не вигідне.

Те, що готівковий долар сповз під п’ятигривневу позначку - суто психологічний фактор, який завжди змушує насторожитися. Українці звикли довіряти заокеанській валюті більше, ніж рідній. Проте не забули і вибриків держави, яка два роки тому опустила курс на 25 копійок. Нехай у цілому світі такі речі є нормальними, нехай імпортовані газ і нафта таким чином подешевшали, у пересічного українця з його панчохою навіть незначне здешевлення долара викликає паніку.

Анатолій Кінах
УНІАН
Ревальвація гривні не є в інтересах нинішнього уряду, орієнтованого на національних експортерів.
Володимир Хливнюк, голова комерційного банку, так прокоментував цю ситуацію: "Нас, українців, настільки привчили до стабільного долара, що нам справді здається, що долар - найстабільніша валюта в світі. Коли весь світ говорить про те, що долар - найстабільніша валюта. І лише коли виїздиш за кордон, ти розумієш, що якщо твої доходи в доларах дозволяли випити чашку кави в Лондоні, то тепер це вже півчашки”

Але, каже банкір, що іще залишається робити Нацбанку, якщо 60% вітчизняного ВВП - це доларовий експорт, якщо й відкрита, і тіньова економіка спираються на долар. Валютні резерви НБУ вже перевищили 27 мільярдів доларів, але щомісяця він і далі викуповує надлишки, щоб утримати стабільність. "Останні понад півроку НБУ змушений викуповувати долари через те, що їх надлишок зараз. Але курс він все одно змінювати не буде принаймні до кінця цього року,” – стверджує Олександр Жолудь, економіст Міжнародного центру перспективних досліджень.

Уряд, у якому більшість міністрів - кандидати у списках Партії регонів, не тільки з економічних, але і з політичних причин не може нехтувати інтереси великих експортерів, на яких спирається ця політична сила. Міністр економіки Анатолій Кінах підтверджує цю тезу: "Уряд ніколи не допустить ситуації 2005 року, коли штучно була ревальвована національна грошова одиниця - гривня. Від чого постраждали і експортери і наші громадяни”.

Експерти вважають, що незначне зниження офіційного курсу долара пішло б на користь економіці і, зокрема, допомогло би стримати інфляцію. Однак непопулярний у народі крок, напевно, прибережуть на післявиборчий період.

ВідеоДолар - криза довіри

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: