Долар впаде через фінансову політику США

Покупка державних боргів США сприятиме пожвавленню економіки, а з іншого боку - може привести до зниження курсу долара щодо інших валют.

Федеральна резервна система США, яка виконує функції центрального банку країни, оголосила про покупку держборгів на суму 1,2 трильйони доларів.

На думку фахівців, це сприятиме кредитним потокам і пожвавленню економіки. Водночас, такий крок може привести до зниження курсу долара щодо інших світових валют.

За словами представників ФРС, виділені кошти планується пустити на покупку довгострокових державних боргів і облігацій за іпотечними позиками. Так передбачається викупити державних облігацій США на суму 300 мільярдів доларів.

Федеральна резервна система також виділить додатково 750 мільярдів доларів на покупку облігацій іпотечних позик, довівши таким чином загальну суму до 1,25 трильйона доларів.

Представники ФРС говорять, що можлива додаткова покупка облігацій на 100 млрд. доларів спонсорованих урядом структур, таких, наприклад, як іпотечний банк Freddie Mac.

В той же час гіперемісія може привести до негативних наслідків для американської валюти. По-перше, через збільшення грошової маси можливе зростання рівня інфляції в США. Крім того, не виключене зниження курсу долара щодо світових валют. Заява ФРС вже привела до падіння до двомісячного мінімуму курсу долара по відношенню до євро.

Нагадаємо, що раніше центробанки Японії і Англії заявили про збільшення об'ємів покупки держоблігацій у банків країни, щоб підтримати кредитування.

Як відзначають аналітики, такі заходи монетарного регулювання - достатньо ризикована економічна стратегія. У випадку, якщо політика збільшення грошової маси не проводитиметься достатньо активно, вона може вплинути на банки і їх готовність видавати кредити.

Сьогодні від третини до половини доларової маси, надрукованої в США, йде за межі країни.

Читайте також:

"Велика двадцятка" домовилася збільшити ресурси МВФ

Нацбанк звітує про приборкання валютного ринку

Боржники стали в черги за "пільговими" доларами

Транш МВФ може похитнути позиції долара

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: