Долар різко обвалився на світових ринках

Несподіване рішення американського фінансового регулятора обвалило курс долара і сприяло росту акцій світових корпорацій.

Федеральна резервна система (ФРС) США ще у вівторок, 15 грудня, оголосила, що встановлює цільовий рівень базової відсоткової ставки в діапазоні від 0% до 0,25% річних. Це стало несподіванкою для більшості аналітиків, які прогнозували зниження ставки до рівня 0,5% річних.

Агресивне рішення ФРС викликало негайну реакцію на фінансових ринках – акції світових корпорацій, а також фінансові індекси різко рвонули вгору.

Інвестори з оптимізмом сприйняли оголошення про початок нового етапу грошово-кредитної політики Резерву – замість подальшого зниження облікового відсотка ФРС вводить програму кредитування. Влада пообіцяла також використовувати "все наявні в розпорядженні інструменти" для забезпечення економічного зростання в країні.

В той же час, долар відносно основних світових валют обвалився. Так, японська єна виросла до 13-річного максимуму - 88,24 єн за долар. Євро вчергове подолав позначку 1,4 долара, піднявшись до максимуму за 11 тижнів - 1,4192 долара за євро. З 28 жовтня, коли котирування американської валюти піднялися до локального максимуму на рівні 1,2330 доларів за євро, американська валюта втратила вже 13%.

Аналітики вважають, що падіння долара, який став найбільш низькоприбутковою валютою зі всіх валют розвинених країн, продовжиться. Втративши вже більше 20% по відношенню до єни, долар може продовжити падіння і досягнути рівня 79,75 єн за долар - найнижчий курс, який американська валюта демонструвала після Другої світової війни.

В той же час, відносно української гривні долар продовжує стрімко зростати.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: