Долар впав до річного мінімуму

Весь світ зараз чекає на зустріч "великої двадцятки" у Пітсбурзі, де, можливо, вирішиться доля американської валюти.

На міжнародному ринку Forex курс долара до євро 23 вересня досяг мінімальної позначки за останні 12 місяців на зростаючих ознаках відновлення світової економіки.

Вартість євро 23 вересня становила 1,4791 долара в порівнянні з 1,4790 долара на кінець попередньої сесії у Нью-Йорку.

Весь світ зараз чекає на зустріч "великої двадцятки" у Пітсбурзі, де, можливо, вирішиться доля американської валюти. Особливу увагу до цієї зустрічі привернув нещодавній виступ президента США Барака Обами, в якому він заявив про те, що Штати більше не хочуть бути основним світовим "споживачем".

На думку експертів, президент США поїде на засідання "великої двадцятки" з новою програмою перебудови світової економіки. Статус світового споживача, який стимулює виробництво товарів по всьому світу, залазячи все глибше в борг, ставши для США тяжким тягарем. Обама запропонує розділити цей тягар з провідними країнами світу.

Проте одна з основних питань полягає в тому, хто захоче і зможе хоча би частково взяти на себе тягар світового споживача. Фактично роль "локомотива" в умовах нинішньої кризи прийняв на себе Китай, продовжує нарощувати державний і приватне споживання навіть у найважчі місяці. Однак, незважаючи на величезний потенціал Китаю - величезне населення, більша частина якого живе у злиднях, гігантські валютні резерви, які дозволяють фінансувати національну економіку без ризику для стійкості власної валюти - роль "локомотива" одного Китаю виявилася не під силу.

Ще одне ключове питання полягає в тому, як відреагують на слова і дії Обами світові лідери. Очевидно, що дії США, спрямовані на вирівнювання торговельного балансу, віджили своє. Якщо боротьба за американський ринок не має сенсу, то й послаблювати свою валюту до американського долара теж сенсу ніякого немає.

Нагадаємо, на міжбанківському валютному ринку 23 вересня підвищився курс долара.

Торги на міжбанку завершилися в діапазоні 8,494-8,532 грн за долар і 12,556-12,615 грн за євро. Протягом торгів долар зростав до позначки 8,567 грн.

Відкрилися торги в діапазоні 8,5025-8,5375 грн за долар і 12,563-12,616 грн за євро.

В той же час, в пунктах обміну валют комерційних банків вранці 23 вересня курс гривні залишився стабільним відносно долара.

Курс купівлі готівкового долара вранці у середу склав 8,40-8,51 грн, ціна продажу американської валюти - 8,53- 8,60 грн за долар.

Курс купівлі готівкового євро банки встановили на рівні 12,36-12,56 грн, ціна продажу склала 12,63-12,75 грн за євро.

Читайте також:

За вересень Нацбанк продав більше мільярда доларів

Офіційний курс гривні впав до нового історичного мінімуму

Тимошенко: після виборів долар впаде до 6,5 грн

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: