Долар за пільговим курсом продаватимуть 12 банків

Банки починають продавати населенню валюту за пільговим курсом для погашення кредитів. Банкіри пророкують появу чотирьох курсів долара, як в 90-х.

Сьогодні перші 12 банків з 185 продаватимуть населенню валюту НБУ для погашення поточних кредитних платежів за курсом 7,82 грн. за долар. Інші банки не встигли знайти гроші для участі в аукціоні 27 лютого і купити для своїх клієнтов продані Нацбанком 34,53 млн. доларів. Представники цих банків готуються взяти участь в наступному аукціоні і купити валюту клієнтам за пільговомим курсом.

В ході аукціону валюту за пільговим курсом купили ПУМБ, ОТП Банк, Універсалбанк, "Райффайзен Банк Аваль", Сведбанк Інвест, "Дочірній банк Ощадбанку Росії", Укрсиббанк, "Південний", Фольксбанк, Індустріалбанк, Укрсоцбанк і Автокразбанк. Найбільші суми викупили Універсалбанк (10 млн. доларів) і ОТП Банк (9 млн. доларів).

Банкіри вважають, що нацбанк вчинив розумно і задовольнив всі заявки. "При цьому він відсік високі цифри, хоча ми та інші виставляли 7,9-8,2 грн. за долрар, продавши всім за єдиним курсом 7,8 грн. за долар. Так НБУ зняв можливість скандалів через те, що в одному банку клієнти можуть купити по одному курсу, а в іншому – по іншому", - повідомив один з працівників банку.

Регулятор обмежив і спекуляції банків з купленою у нього валютою. "Керівники банків повинні забезпечити продаж валюти, купленої на аукціоні за курсом, який не може перевищувати курс аукціону +0,2% від курсу покупки (7,8156 грн. за долар). Зняття будь-яких комісій при здійсненні операцій з погашення заборгованості фізичних осіб за кредитними договорами або підвищення курсу продажу валюти забороняється, - попереджає НБУ в листі до банків. – Куплена на аукціоні валюта повинна бути використана за цільовим призначенням впродовж п'яти робочих днів".

Начальник відділу роздрібних продуктів ОТП Банку Олексій Руднєв зазначив, що купити долари зможуть клієнти, у яких за графіком поточний платіж з 27 лютого по 4 березня і лише в об'ємі щомісячного погашення. "У кого погашення було в п'ятницю, ми запропонували відкласти його і прийти в понеділок. До них не застосовуватимуться штрафні санкції", - сказав він. Нова схема не включає позики в євро і франках.

У банках, що не потрапили на аукціон, відмовлялися офіційно коментувати свою поведінку. "Наскільки я знаю, в п'ятницю з територіальних управлінь НБУ дзвонили в решту всіх банків і обурювалися, чому вони не давали заявки на аукціон і не підтримують населення, - сказали в одному з них. – Але ніхто не вірив, що аукціон відбудеться".

Також банкіри скаржаться на відсутність часу. "Неможливо обдзвонити всіх клієнтів, з'ясувати, скільки вони готові погасити, попросити їх принести гривну, яку потрібно перерахувати в НБУ, всього за півдня", - обурений банкір. Скарбник іншого банку відзначив, що проблемою є високий мінімальний лот – 1 млн. доларів, що відмітає заявки середніх, дрібних і крупних банків, але з невеликим валютним портфелем.

Банкіри впевнені, що після впровадження нових аукціонів НБУ почнуть діяти декілька курсів валюти: офіційний, міжбанківський, курс НБУ для валютних позичальників, ринковий наявний і наявний спецкурс банків для своїх клієнтів. "Все буде, як в 1993-1994 роках", - вважає замголови правління крупного банку, відзначаючи, що вже до середини п'ятниці безготівковий курс виріс з 8,06/8,4 грн. за долар до 8,39/8,64 грн.

Читайте також:

МВФ змінить для України умови отримання кредиту

Банкам заборонили надавати колекторам інформацію про боржників

Нацбанк трохи знизив курс євро

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: