Доларові кредити дозволять повертати за старим курсом? (відео)

Міністерство фінансів пропонує зафіксувати курс на рівні 5,05 грн. за долар для тих, хто повертає валютні кредити.


На нараді Мінфіну з банкірами обговорювалася можливість зафіксувати курс на рівні 5,05 гривні за долар для погашення позичальниками частини вже виданих кредитів.

Аби банки не втратили на різниці курсів, Мінфін пропонує дозволити їм одержані збитки списувати на валові витрати. Це дозволить фінансовим установам зменшити суму податкових відрахувань із прибутку.

Національний банк поки не відповів на таку пропозицію. Швидше за все НБУ запропонує банкам самим визначатися з політикою по відношенню до позичальників.

Банкіри заявляють про зростання кількості неплатежів за іпотечними та авто кредитами, а пік неплатежів прогнозується на перший квартал 2009 року.

Щоб не допустити масових неплатежів, Міністерство фінансів взялося за розробку механізму, за яким населення зможе погашати велику частину (приблизно 3/5 від суми кредиту) за старим курсом, - 5,05 гривні за долар. Частину позики, що залишилася, позичальник сплачуватиме за новим курсом (приблизно 7 гривень за долар).

На зустрічі у Мінфіні виникли суперечки також щодо процентної ставки, за якою позичальники мають погашати кредити, - старою чи новою. Швидше за все, рішення буде на користь банків, і тим, хто взяв кредити, доведеться сплачувати нові відсотки.

ВідеоЧи стануть кредити дешевшими?

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: