Домовились: МВФ дасть Україні 16,5 млрд. доларів (відео)

Україна досягла домовленості з місією Міжнародного валютного фонду щодо аспектів економічної програми.

Про те, за яких умов Україна побачить ці гроші - в сюжеті ТСН.

За умови схвалення Радою директорів МВФ, ця програма дасть Києву можливість одержати кредит МВФ для підтримки економічної стабільності країни в умовах світової фінансової кризи.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів.

Про точну суму кредиту, який Фонд готовий виділити Україні - 16,5 млрд. доларів - повідомив голова МВФ Домінік Стросс-Кан.

Як вказується в повідомленні Мінфіну, надання фінансової підтримки МВФ залежатиме від "проведення низки заходів економічної політики, направлених на вирівнювання платіжного балансу у зв'язку із зміною кон'юнктури на світових ринках".

Крім того, умовою надання кредиту є "збалансування бюджету та запровадження комплексних заходів щодо підтримки банківського сектору України, включаючи прийняття законодавчих змін, що потрібно ухвалити найближчим часом українським парламентом".

"Підтримка з боку МВФ відкриває шлях до прискореної співпраці України з іншими міжнародними фінансовими організаціями та на двосторонній основі, дає змогу посилити довіру приватних інвесторів та забезпечити стабільну роботу банківського сектору", - підкреслюється в повідомленні.

Як повідомлялося, нещодавно Юлія Тимошенко заявила, що МВФ готовий надати Україні спеціальний кредит для стабілізації фінансової системи у розмірі 3-14 млрд. доларів.

Востаннє Україна одержала кошти від МВФ у вересні 2001 року за програмою розширеного фінансування EFF. У березні-2004 МВФ затвердив для України річну програму співпраці "попереджуючий stand-by", яка передбачає можливість звернення за кредитом на суму близько 605 млн. доларів у разі погіршення платіжного балансу. Проте влада України не зверталася за цими коштами.

За даними Мінфіну, гарантований державою борг перед МВФ на 1 вересня 2008 року складав 247,911 млн. доларів, або 1,43% від його загальної суми.

ВідеоЗа яких умов МВФ дасть Україні грошей?

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: