Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Домовилися продовжувати домовлятися". Вітренко про переговори з Росією в Парижі щодо транзиту газу

Під час зустрічі українська сторона пояснили, чому Росія повинна виконувати рішення арбітражів.

Під час "нормандської зустрічі" у Парижі Україна і Росія "домовилися продовжувати домовлятися" щодо транзиту газу.

Про це заявив виконавчий директор НАК "Нафтогаз" Юрій Вітренко.

За його словами, про домовленості розкажуть президенти Володимир Зеленський і Володимир Путін. "З нашого боку ми просто викладали позиції сторін і на рівні господарюючих суб'єктів домовилися продовжувати домовилися", - сказав він.

Утім, чи стала Україна ближче до транзиту російського газу не відповів. "Я вважаю, що ми подивимося, коли з одного боку продовжаться двосторонні переговори, а з іншого – тристоронній формат з Єврокомісією, куди ми маємо повернутися. Після цього буде зрозуміло, чи буде угода", - пояснив він.

На запитання, що мається на увазі під двосторонніми переговорами сказав: "Господарюючими суб’єктами. Потрібно розуміти, що навіть двосторонній формат він передбачає, що господарюючі суб’єкти – "Нафтогаз" та "Газпром" - повинні укласти певні контракти. Теж саме стосується і контрактів між "Газпромом" і оператором української газотранспортної системи. Але це ще предмет переговорів у двосторонньому та тристоронньому форматах. У двосторонньому форматі узгоджуються деталі, у тристоронньому – політичні моменти".

Крім того, за словами Вітренка, під час зустрічі українська сторона пояснили, чому позиція країни, зокрема, щодо необхідності виконання арбітражів є законною, і чому це рішення є обов'язковим для виконання.

Як повідомлялося, 18 листопада російський "Газпром" направив українському "Нафтогазу" офіційну пропозицію щодо подовження транзиту газу. Він пропонує Україні або подовжити старий транзитний контракт, який закінчується 31 грудня нинішнього року, або укласти новий договір на один рік. Міністр енергетики та захисту навколишнього середовища України Олексій Оржель назвав неприйнятною таку пропозицію. Глава Кабміну Олексій Гончарук каже, що Україна не зацікавлена в укладенні проміжного контракту. Має бути довгостроковий контракт, у рамках якого сторони будуть працювати на європейських умовах.

Відео Чи буде транзит: ТСН згадала історію газових конфліктів між Україною і Росією

Не менш очікувана тема на сьогоднішніх перемовинах - газова. Офіційно до порядку денного вона не входить. Утім, напередодні зустрічі Володимир Зеленський обіцяв - це питання також можуть обговорити. Натякали на це і в Росії. Щоправда, експерти не сумніваються, що сусід використовуватиме усі важелі, аби до останнього не підписувати угоди і, не виключено, розпочати чергову газову війну. Таких протистоянь в Україні уже було чимало. Історію газових конфліктів згадала ТСН.  

Чи буде транзит: ТСН згадала історію газових конфліктів між Україною і Росією

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції