Донбас виявився найгіршим регіоном України за енергоефективністю

Дата публікації
Перегляди
1476
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Донбас виявився найгіршим регіоном України за енергоефективністю

Донбас виявився найгіршим регіоном України за енергоефективністю

Вінницька область стала лідером рейтингу енергоефективності областей Україні. На останньому місці опинилася частина Донбасу - Луганська область.

Вінницька область посіла перше місце в рейтингу енергоефективності областей України. Про це свідчать результати дослідження, проведеного аналітичним центром "Бюро економічних і соціальних технологій" на замовлення компанії СКМ.

За словами директора зі зв'язків з громадськістю та комунікацій компанії Наталії Ємченко, Вінницька область менше інших регіонів Україні відстає від європейських норм енергоспоживання. У процентному співвідношенні ця область відстає від рівня енергоефективності ЄС на 29%, пише Дело.

"Перше місце в рейтингу дісталося Вінницької області. Хочу зазначити, що 71% в частині енергоефективності означає, що при існуючій структурі економіки у області є можливість поліпшити якість енергоспоживання на 29% в порівнянні з європейськими нормами", - сказала Ємченко.

За Вінницькою областю у рейтингу розташувалися Чернівецька та Одеська області з показником енергоефективності 70%. Далі йдуть регіони зі слабо розвиненою промисловістю - Закарпатська (68%), Херсонська (67%), Волинська (66%), Житомирська (65%), Чернігівська (65%) області. А замикають рейтинг великі індустріальні регіони - Луганська (38%), Полтавська (39%), Дніпропетровська (43%), Запорізька (44%) області.

"У першу десятку очікувано увійшли не індустріальні регіони, за винятком Одеської області, з розвинутою хімічною галуззю. Але там гарна ситуація завдяки модернізації ОПЗ, де якість енергоспоживання дуже висока. Останні місця розділили великі промислові області", - зазначила представник СКМ.

Київ як окрема адміністративна одиниця в рейтинг не потрапив, оскільки дані енергоефективності міста сильно спотворені у зв'язку з об'єктивними причинами.

"Картина по Києву дуже деформована. У Києві зареєстровано головні контори підприємств, які працюють по всій Україні. Таким чином, виробничі результати враховуються в Києві, а енергоспоживання відбувається в регіонах. Тому в Києві виходить фантастична енергоефективність. Реальну ситуацію ми побачили тільки в ЖКГ", - пояснила Ємченко.

В основу рейтингу покладено методологію Міжнародного енергетичного агентства, яка дозволяє розділити головні чинники, що визначають енергоспоживання - структуру економіки регіону, економічну діяльність, енергоємність, і отримати більш точні оцінки енергоефективності.

Енергоспоживання регіону розбивається на кінцеве споживання енергії в сільському господарстві, добувній промисловості, 10 галузях переробної промисловості, сфері послуг і секторі житлового господарства, і для кожного з них розраховується показник енергоефективності. Як еталон енергоефективності береться середнє споживання відповідної галузі в ЄС.

Як повідомлялось, в період з 2000 року по 2010-й У країна знизила витрату ресурсів з 0,98 кг умовного палива на одиницю ВВП до 0,64 кг, тобто більш ніж у півтора рази.

При цьому Україна поки споживає вдвічі більше енергоресурсів на одиницю виробленої валової продукції, ніж Європа.

Читайте також:

Україна споживає вдвічі більше енергії, ніж Європа

Світовий банк позичив Україні 200 млн доларів на покращення енергоефективності

Уряд знайшов спосіб зекономити 2 мільярди "кубів" газу на рік

Дата публікації
Перегляди
1476
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація