Вінницька область стала лідером рейтингу енергоефективності областей Україні. На останньому місці опинилася частина Донбасу - Луганська область.
Вінницька область посіла перше місце в рейтингу енергоефективності областей України. Про це свідчать результати дослідження, проведеного аналітичним центром "Бюро економічних і соціальних технологій" на замовлення компанії СКМ.
За словами директора зі зв'язків з громадськістю та комунікацій компанії Наталії Ємченко, Вінницька область менше інших регіонів Україні відстає від європейських норм енергоспоживання. У процентному співвідношенні ця область відстає від рівня енергоефективності ЄС на 29%, пише Дело.
"Перше місце в рейтингу дісталося Вінницької області. Хочу зазначити, що 71% в частині енергоефективності означає, що при існуючій структурі економіки у області є можливість поліпшити якість енергоспоживання на 29% в порівнянні з європейськими нормами", - сказала Ємченко.
За Вінницькою областю у рейтингу розташувалися Чернівецька та Одеська області з показником енергоефективності 70%. Далі йдуть регіони зі слабо розвиненою промисловістю - Закарпатська (68%), Херсонська (67%), Волинська (66%), Житомирська (65%), Чернігівська (65%) області. А замикають рейтинг великі індустріальні регіони - Луганська (38%), Полтавська (39%), Дніпропетровська (43%), Запорізька (44%) області.
"У першу десятку очікувано увійшли не індустріальні регіони, за винятком Одеської області, з розвинутою хімічною галуззю. Але там гарна ситуація завдяки модернізації ОПЗ, де якість енергоспоживання дуже висока. Останні місця розділили великі промислові області", - зазначила представник СКМ.
Київ як окрема адміністративна одиниця в рейтинг не потрапив, оскільки дані енергоефективності міста сильно спотворені у зв'язку з об'єктивними причинами.
"Картина по Києву дуже деформована. У Києві зареєстровано головні контори підприємств, які працюють по всій Україні. Таким чином, виробничі результати враховуються в Києві, а енергоспоживання відбувається в регіонах. Тому в Києві виходить фантастична енергоефективність. Реальну ситуацію ми побачили тільки в ЖКГ", - пояснила Ємченко.
В основу рейтингу покладено методологію Міжнародного енергетичного агентства, яка дозволяє розділити головні чинники, що визначають енергоспоживання - структуру економіки регіону, економічну діяльність, енергоємність, і отримати більш точні оцінки енергоефективності.
Енергоспоживання регіону розбивається на кінцеве споживання енергії в сільському господарстві, добувній промисловості, 10 галузях переробної промисловості, сфері послуг і секторі житлового господарства, і для кожного з них розраховується показник енергоефективності. Як еталон енергоефективності береться середнє споживання відповідної галузі в ЄС.
Як повідомлялось, в період з 2000 року по 2010-й У країна знизила витрату ресурсів з 0,98 кг умовного палива на одиницю ВВП до 0,64 кг, тобто більш ніж у півтора рази.
При цьому Україна поки споживає вдвічі більше енергоресурсів на одиницю виробленої валової продукції, ніж Європа.
Україна споживає вдвічі більше енергії, ніж Європа
Світовий банк позичив Україні 200 млн доларів на покращення енергоефективності
Уряд знайшов спосіб зекономити 2 мільярди "кубів" газу на рік