Донецьк отримав гроші на будівництво метро

Донецьк отримав від уряду гроші на будівництво метро, яке ведеться в місті, порчинаючи з 1993 року.

Кабінет міністрів Віктора Януковича схвалив рішення про виділення 5,6 мільярда гривень на будівництво метро в Донецьку.

Про це повідомляє "Українська правда" з посиланням на газету "Дело", яка нагадує, що будівництво донецького метрополітену почалося в 1993 році, однак за 15 років жодна зі станцій не була введена в експлуатацію.

Будівництво метро в Донецьку
УНІАН
Метро в Донецьку будують з 1993 року, проте поки не почала працювати жодна з його станцій.
10 грудня 2007 року, за день до призначення нового прем'єр-міністра, чинний Кабмін збільшив державне фінансування донецького метро з 1,2 до 5,6 мільярда гривень. Офіційно таке рішення пояснюється зростанням вартості будівництва. При цьому донеччанам доведеться чекати пуску своєї "підземки" на 2 роки довше, ніж передбачалося.

"Раніше програма будівництва метрополітену передбачала завершення до 2010 року, тепер же її коректують до 2012 року", - розповів начальник дирекції донецького метрополітену Віктор Шаталов.

Причина такої відстрочки в тому, що уряд Януковича вирішив подарувати мешканцям Донецька на 2 станції метро більше, ніж планувалося раніше, повідомляє видання.

Рішення про збільшення фінансування будівництва метро в Донецьку у вівторок схвалив урядовий Комітет з питань регіональної політики, будівництва і житлово-комунального господарства.

За словами начальника управління зв'язків з громадськістю Донецької міськради Максима Ровенського, рішення збільшити кількість станцій метро до 8 і провести гілку метро до станції "Білий лебідь", що розташована біля міського стадіону, було ухвалено в зв'язку з підготовкою до проведення Євро-2012.

"Максимальна глибина, передбачувана при будівництві, – 60 метрів, планується також виводити гілку на поверхню", - сказав він.

У 2007 році в держбюджеті для робіт із прокладання донецького метрополітену виділено всього 72,2 мільйона. гривень. При цьому, за словами Шаталова, це в 3 рази більше, ніж у минулі роки, "тому метробудівельники на повну силу попрацювали".

Він також зазначив, що Донецьк особливо потребує збільшення обсягів коштів, що виділяються на метро, в порівнянні з іншими містами. "В інших метрополітенів йде розвиток, а в нас нове будівництво, нам треба запустити цілий комплекс, депо, об'єкти громадського призначення", - пояснює керівник.

На сьогодні Донецька міськадміністрація також веде переговори з інвесторами з Іспанії та Китаю для залучення фінансування на будівництво метрополітену. Мер міста Олександр Лук’янченко заявив, що має намір залучати кредити тільки при наявності державних гарантій по цих кредитах.

На сьогодні в Україні метро функціонує в Києві, Харкові і Дніпропетровську. Рішення про будівництво метрополітену в Донецьку було ухвалене у вересні 1991 року нагадує "Українська правда".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: