Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Дороге житло. Скільки коштують нові квадратні метри в Києві та регіонах

Найдешевше купувати квартиру в східних областях України.

Протягом січня-лютого цього року ціни на квартири здорожчали від 3,4% до 11%. Згодом, після стабілізації гривні на валютному ринку, вартість повернулася до рівня грудня 2017-го.

Про це розповів начальник відділу продажів одного із житлових комплексів Олександр Панфілов, пише "Сегодня".

"Забудовники в своїй ціновій політиці стають більш гнучкими: попит на житло багато в чому є визначальним у ціноутворенні на первинному ринку Києва. В умовах обмеженого попиту і стабілізації національної валюти, на кінцеву вартість для покупця будуть впливати два головні чинники: вартість будівельних матеріалів, будівельно-монтажних робіт, а також ступінь готовності самого об'єкта. За моїм прогнозом, у найближчі 3-4 місяці цінова ситуація на ринку буде залишатися стабільною ", – зазначив Панфілов.

Нині в Києві один квадратний метр житла в класі економ коштує 10-24 тис. грн, комфорт -18-45 тис. грн, преміум – 26,5-63,6 грн. Такі дані наводить директор консалтингової аналітичної фірми "ІнфоЕксперт" Лев Коршевнюк.

Архітектор Тарас Годованець зазначає, що квадратний метр однокімнатної квартири в Києві навіть класу економ не може коштувати менше 700 доларів. На трикімнатні квартири ціна "квадрата" може бути доступнішою, але не менше 650 доларів. Все що нижче – збитково для забудовника і повинно викликати підозри. На початкових етапах забудовник може продавати метри дешевше, але в період оплати, особливо розстрочки, компанія візьме додаткові гроші, уточнив архітектор.

Вартість будматеріалів і робочої сили від початку року підвищилася мінімум на 12-15%. Якщо ж забудовник не підвищив ціни – це значить, що він на чомусь заощадить, каже Годованець.

У регіонах ціни більш доступні. На Київщині ціна квадратного метра коливається в районі 9,5-18 тис. грн. У центральних регіонах – 15 тис. грн за квадратний метр, на Заході – 14,3 тис. грн, у Причорноморському регіоні – 14,4 тис. грн, Північно-Східному регіоні – 12,6 грн. Донецько-Придніпровському – 12,2 тис. грн.

"На вартість квартир впливає функціональна наповненість житлових комплексів, що споруджуються: кількість створюваних об'єктів соціально-побутової, рекреаційної інфраструктури, зон відпочинку тощо, запланованих в тому чи іншому ЖК. Об'єкти інфраструктури, такі як поліклініки, дитячі садки, школи, торгові та спортивні центри, території дозвілля і відпочинку з одного боку – є перевагою того чи іншого житлового, а з іншого – істотно впливають на вартість квартир ", – додає Панфілов.

Нагадаємо, в Україні хочуть внести суттєві зміни до державної програми забезпечення житлом.

Залиште свій коментар

Вибір редакції