Дорожче за Європу. Скільки в Україні коштують пологи та "торба породіллі"

У МОЗ обіцяють, що медична реформа зніме необхідність самостійно купувати ліки та заносити "вдячність у конвертах".

Вже цього четверга, 8 червня, народні депутати мають проголосувати за медичну реформу та здійснити революцію у сфері охорони здоров'я в Україні. Першими установами, що зазнають змін будуть пологові будинки.

Наразі вартість чималих пакунків з речами та ліками, які українкам доводиться тягнути з собою до пологового, чимала. Кореспондент ТСН.Тиждень Ірина Прокоф'єва дослідила, на скільки можна здешевити так звану "торбу породіллі", та порівняла, у скільки народження дитини обходиться жінкам в Америці, Німеччині, Польщі та Італії - там, де є страхова медицина.

У списку необхідного в Україні зараз є і постільна білизна в палату, і термос із чаєм, і навіть звичайне ганчір'я. Також потрібні речі для малюка, памперси тощо. У середньому це обходиться у 4,5 тисячі гривень.

Відео Набір породіллі: скільки грошей витрачають на пологи жінки країн світу

Вартість так званих "договірних пологів" коливається від  "хто скільки може" до конкретної такси, у середньому - 10 тисяч гривень. Найвища ціна у Києві - 26 тисяч гривень. Відтак пологи в Україні разом із "торбою" обійдуться у дві середні зарплати.

В італійських пологових списків не видають, але тим не менш вартість "торби породіллі" сягає 400 євро, або близько 12 тисяч гривень. Загалом пологи в Італії обходяться в одну середню зарплату.

Є й риса, якою українці та італійці тут схожі - подарунки лікарям. "Коли лікар не черговий, а обраний тобою, ти маєш зробити йому якійсь окремий подарунок. - І що дарують? - Гроші. - Скільки? - Я не платила, але знаю, що вартість окремої палати та пологи у обраного тобою лікаря коштують 2 тисячі євро", - розповіла італійка Сара Гульєльміно, яка має сина Луку і чекає другу дитину.

Відео Згідно з медреформою, сімейні лікарі мають стати найпрестижнішою спеціалізацією в медицині

У Німеччині породіллі також збирають торби з необхідним, але це не обовязково, адже у пологовому є все і для малюка, і для матері. Все це покриє страховка, яку сплачує або держава, або роботодавець. У випадку майбутньої мати Юлії Слядневої базові пологи покриваються повністю, але вона забажала більшого.

"Народжувати буду зі своєю акушеркою, яка вже вела мене під час вагітності. Вона виїде в лікарню на пологи, і вона ж буде вести мене перший час після народження", - розповіла Юлія.

Цю послугу Юліна страховка не покриває. І за неї доведеться заплатити 650 євро. Утім, дівчина наголошує, це непримусово. А швидше розкіш, маленький люкс, який вона вирішила собі дозволити.

У Польщі взагалі привчили породіль до безкоштовних пологів без "подяк у конвертах". А крім того, видають приємні подарунки у пологовому - комплект з підгузками, різними кремами тощо.

Медичну революцію у Польщі почали саме з пологових відділень. Тут впровадили державне страхування, яке діє наряду із приватним. Все, що входить у базовий пакет пологів, надається безкоштовно. І безкоштовно народжують незалежно від громадянства. Додатково оплачується тільки окрема плата за бажанням - від 1,4 до 3,5 тис. грн

Відео Тарифи на лікування та нова система фінансування: що змінить медична реформа

Ще більше дивує те, як про новонароджених і їхніх мам піклуються в Америці. Наталія Ашихміна, яка має народжувати за два місяці, розповіла, що на пологи поїде без жодної тривожної валізки.

"У будь-який час, будь-де, навіть тут, щойно води відійдуть, я поїду в лікарню - і все. Одразу надається лікарняне ліжко і все, що тобі необхідно, і все, що необхідно дитині, починаючи з жіночих прокладок і пелюшок для дитини", - розповіла Наталія.

Ці послуги безкоштовні для власників грін-карти та громадян США. Вони покриваються медичною страховкою. У СШа картку страхування вагітної можна оформити одним телефонним дзвінком. Треба лише сказати, що вагітна.

Зазначимо, що у Києві теж можна безкоштовно народити, хіба що для цього треба йти на хитрощі. Якщо за завчасну домовленість про пологи треба платити, то у разі, якщо породіллю привезла швидка, - це вже не обовязково. "Тенденція по місту Києву - 70% швидка привезла. А 30% - це домовляються", - розповів головний лікар пологового будинку Назарій Тичка.

У МОЗ твердять, що після впроваждення медичної реформи страховка покриватиме зарплату акушерам, ліки, підгузки та решту необхідного із базового пакету.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів