Досвід киянина: платити за комуналку на 100 гривень менше - цілком реально

Дата публікації
Перегляди
10к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Досвід киянина: платити за комуналку на 100 гривень менше - цілком реально

Якщо розібратися, за що саме ви платите - можна буде платити менше / Фото: Сегодня

Киянин зміг домогтися зниження плати за комунальні послуги, пояснивши необґрунтованість тарифів.

Киянин Володимир Нагорний показав приклад, як можна відстояти свої права у боротьбі з комунальниками і домогтися зниження тарифів хоча б на 100 гривень.

Чоловікові вдалося довести повну необґрунтованість виставлених йому рахунків за комунальні послуги, в результаті чого тарифи довелося переглянути. Кожна людина в змозі самостійно порахувати, за що вона платити зобов'язана, а за що ні.

Зокрема, як розповів Нагорний, в його квитанції була явно завищена сума за утримання прибудинкової території.

"Ми платили за максимальною ставкою - 3 гривні 12 копійок за квадратний метр квартири, хоча живемо в 16-поверховому будинку, а вся прибудинкова територія складається з доріжки навколо будинку та дитячого майданчика. Я спеціально поміряв територію і розділив на кількість квартир. Вийшло по 2 квадратних метра на кожну. До речі, мешканці сусідніх ідентичних будинків платять набагато менше", - поділився киянин, цитує газета "Факти".

Також йому вдалося з'ясувати, що "Київенерго" відпускає теплову енергію посередникам, комунальним підприємствам, по 205 гривень за гігакалорію, а споживачі платять вже по 237 гривень, якщо внесли гроші до 20 числа, або по 253 гривні - якщо пізніше.

"Перша спроба отримати пояснення від співробітників комунального підприємства "Житлорембудсервiс" Деснянського району Києва ні до чого не привела. Мене просто "послали". Тоді довелося підняти діючі нормативні документи, направити листи в "Київенерго", зібрати необхідну інформацію, самостійно розрахувати тарифи та направити комунальникам письмовий запит", - розповів Нагорний.

Він зауважив, що, перш ніж іти "добиватися справедливості" він все-таки оплатив виставлений рахунок в 715 гривень – "щоб комунальники не виставили мене за двері, назвавши злісним неплатником".

"Другий похід на комунальне підприємство увінчався успіхом, так як я зміг аргументовано, за допомогою документів, довести, що мені виставляють явно завищені рахунки. В результаті платежі вдалося істотно знизити", - додав споживач.

Після того, як чоловік уклав новий договір з КП "Житлорембудсервiс", в якому записано все до найдрібніших деталей, йому вдалося знизити вартість централізованого постачання холодної води до 52 гривень 47 копійок, централізованого опалення - до 237 гривень 70 копійок за гігакалорію. Крім того, незабаром буде перерахована плата за утримання будинку та прибудинкової території.

"Таким чином, в опалювальний сезон я стану платити не більше 615-620 гривень на місяць, але ніяк не 750! Тобто взимку я буду витрачати більш ніж на 100 гривень менше. А коли опалення відключать, то сума в квитанції зменшиться до 380 гривень!" – похвалився Нагорний і висловив упевненість, що кожна людина зможе домогтися справедливості, якщо буде наполегливою і скрупульозно розбереться, за що вона платить.

Тим, хто бажає домогтися перегляду тарифів, потрібно звернутися до місцевого комунального підприємства, яке є постачальником послуг. При цьому необхідно скласти аргументоване письмове звернення. Тоді комунальники будуть зобов'язані дати відповідь.

Щоб довести свою правоту, варто розібратися, як нараховуються тарифи саме у вашому домі. Схему розрахунку вартості теплової енергії можу показати на своєму прикладі.

Насамперед слід з'ясувати різницю між поточними і попередніми показниками загальнобудинкового теплового лічильника, яку надає інженер ЖЕКу в бухгалтерію ЖЕКу, а та, в свою чергу, передає дані в базу головного інформаційно-обчислювального центру. Це відкрита інформація, і отримати її можна на сайті www.municipal.kiev.ua. Показник ділимо на загальну опалювальну площу будинку. Якщо лічильник встановлений тільки на кілька під'їздів, для розрахунку береться їхня площа. Отриманий результат множимо на опалювальну площу квартири. Потім цю цифру множимо на вартість гігакалорії.

Приклад розрахунку вартості теплової енергії. Загальний домовик лічильник тепла в січні показував 152,13 гігакалорії. Опалювальна площа будинку - 7515,2 квадратного метра.

152,13: 7515,2 = 0,02024 гігакалорії (На квадратний метр будинку).

Тепер 0,02024 гігакалорії множимо на площу квартири:

0,02024 х 50,7 = 1,02617.

І потім тариф 237,70 гривні множимо на 1,02617:

1,02617 х 237,70 = 243,90 гривні.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
10к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація