Дружина Лужкова позбувається акцій "Газпрому" та "Сбербанку"

Найбагатша жінка Росії Олена Батуріна заявила про готовність позбавитися від акцій у кількох держкомпаніях, аби тільки заплатити свої борги.

Один із найбільших приватних акціонерів російських "Газпрому", "Сбербанку" та "Роснефти", дружина мера Москви Юрія Лужкова Олена Батуріна готова розлучитися з цінними паперами цих компаній.

Продавати акції вона збирається для того, щоб погасити борги своєї будівельної компанії "Інтеко" перед "Газпромбанком".

За даними газети "Ведомости", у п'ятницю "фішки" компанії Батуріної на Московській міжбанківській валютній біржі коштували 18,5 мільярда рублів, тоді як "Інтеко" винна "Газпромбанку" 15 мільярдів рублів, що становить приблизно половину всіх боргів компанії.

"Газпромбанк" був готовий провести реструктуризацію боргу, проте підвищити ставку кредиту з нинішніх 8-10% до 18% річних. Батуріна з такою ставкою не погодилася та вирішила повернути кредит за рахунок своїх акцій або безпосередньо акціями.

Гроші потрібно було повернути в березні, але "Інтеко" домовилася про відстрочення платежу до літа. За словами Батуріної, загальний обсяг кредитів її компанії - близько 30 мільярдів рублів, у валюті кредитів немає. Найбільші кредитори - "Газпромбанк" і "Сбербанк".

Сама Батуріна зазначила, що в нинішній ситуації на ринку краще продати акції, щоб купити їх потім, аніж зберігати цінні папери. Акції Батуріна купувала, починаючи з 2008 року. Тепер "блакитні фішки" можуть принести їй прибуток, адже з квітня 2005 року акції "Газпрому" подорожчали приблизно на 56%, а "Сбербанку" - на 27%.

Раніше "Інтеко" звернулася до російського уряду з проханням про виділення державних гарантій на суму 49 мільярдів рублів. Ця цифра збентежила навіть чиновників. Проте Батуріна запевняє, що просить гроші для країни. Адже якщо зараз не вкладати кошти в будівельну галузь, за два роки їй загрожує колапс.

Прохання про виділення 49 мільярдів Батуріна пояснила також необхідністю налагодження парнерства бізнесу і держави. "Ми хочемо не викручуватися, як всі інші, і виповзати з прірви, а хочемо будувати нові підприємства - цементні заводи, комбінати. Можливості індустрії будпромисловості, будівельних матеріалів в Росії обмежені. Більш того, всі ці потужності побудовані так давно, що зараз фізично виходять з ладу, не кажучи про те, що вони морально застаріли. Якщо зараз не замислитися над тим, на яких же підприємствах ми будуватимемо житло, то через два роки його не буде на чому будувати", - наголосила Батуріна.

За її словами, вона збирається побудувати принаймні по 5 заводів у кожній із галузей будівництва. Крім того, дружина мера Москви мріє побудувати нове місто. "Це поки віртуальна ідея, звичайно. Ось ми будували будинок, два будинки, потім мікрорайон. Загалом, зараз можемо і місто побудувати... Головне - аби воно було сучасне та зручне", - заявила вона.

Відповідаючи на питання, як криза вплинула на її спосіб життя, Батуріна сказала, що стала працювати більше - суботи стали робочими днями. Проте, за її словами, завантаженість на роботі і в неї, і в її чоловіка Юрія Лужкова, на сім'ї ніколи не відображається.

Кажучи про Москву, Батуріна визнала, що є деякі проекти, які їй не подобаються, і які, на її погляд, не завжди адекватно вписуються в міське середовище.

За її словами, з чоловіком на цю тему в неї бувають суперечки. "Але в Москві офіційні рішення з таких питань ухвалює архітектурна рада, а не один мер. Але якщо взяти будівництво в Москві, то мене інколи приголомшує, як будівельники не бояться будувати нісенітницю, розуміючи, що за цією нісенітницею залишиться їх ім'я", - наголосила Батуріна.

Разом із тим, найкращою бізнес-операцією у своєму житті Батуріна назвала появу у неї автомобіля "Майбах". "Це була найкраща операція за все моє життя. Я подарувала приятелеві мотоцикл Harley-Davidson. Оскільки він був з Кавказу, то вирішив, що повинен відповісти жінці, і подарував мені "Майбах"... Уявляєте, найкраща операція - прибутковість божевільна!" - сказала вона.

Відповідаючи на питання, скільки грошей вона отримує, Батуріна сказала, що її остання зарплата становила 500 тисяч рублів на місяць. "Але це оклад, від якого обраховується решта всіх окладів співробітників центрального офісу. З кінця минулого року він нижчий", - додала вона.

Читайте також:

Лужков іменем Маркса закликає відбирати в олігархів бізнес

Литвин порадив Лужкову забути про Крим

Лужков заявляє, що Україні віддали Крим в нетверезому стані

Лужков хоче розірвати договір між Україною та РФ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: