Ахметов збільшив свою частку в найбільшій приватній газовидобувній компанії в Україні

Ахметов збільшив свою частку в найбільшій приватній газовидобувній компанії в Україні

Мільярдер Рінат Ахметов / Фото: УНІАН

На "Нафтогазвидобування" зменшили вплив Шуфрича та звели до нуля вплив Рудьковського.

Найбільша в Україні приватна газовидобувна компанія ПрАТ "Нафтогазвидобування", контрольний пакет якої належить енергохолдингу ДТЕК мільярдера Ріната Ахметова, змінила структуру власності.

Нідерландська DTEK Oil & Gas B. V. (ДТЕК Ахметова) докупила понад 18% акцій "Нафтогазвидобування", збільшивши свій пакет до 55%. У структуру власності зайшла нова компанія – Salazie B. V. із Нідерландів, яка тепер володіє 25% акцій. Хто стоїть за цією структурою, не відомо.

Водночас зменшили вплив на "Нафтогазвидобування" кіпрські компанії, які пов'язують із нардепом від "Опозиційного блоку", екс-регіоналом Нестором Шуфричем та вже колишнім нардепом і екс-регіоналом Миколою Рудьковським. І якщо в компанії Шуфрича залишилося 15% акцій (мінус 10%), то вплив Рудьковського зведений до нуля. Такі дані наводить "Економічна правда" з посиланням на відкриті дані в ЗМІ, та зокрема в Оil-gas-energy.

Структура власності ПрАТ "Нафтогазвидобування"

Назва компанії

Пов'язані з компанією особи чи власники

Відсотки акцій у "Нафтогазвидобуванні"

 

ПОПЕРЕДНЯ СТРУКТУРА ВЛАСНОСТІ

DTEK Oil & Gas B. V. (Нідерланди)

Рінат Ахметов

36,6475%

Foloux Consulting Limited (Кіпр)

Нестор Шуфрич

25%

Wolford Holdings Limited (Кіпр)

Рінат Ахметов, Микола Рудьковський

16,705%

Vediston Management Limited (Кіпр)

Микола Рудьковський

16,6475%

 

НОВА СТРУКТУРА ВЛАСНОСТІ

DTEK Oil & Gas B. V. (Нідерланди)

Рінат Ахметов

55% (плюс 18,3525%)

Salazie B. V. (Нідерланди)

невідомо

25% (новий акціонер)

Foloux Consulting Limited (Кіпр)

Нестор Шуфрич

15% (мінус 10%)

Wolford Holdings Limited (Кіпр)

Рінат Ахметов, Микола Рудьковський

0,0001% (мінус 16,7049%)

Vediston Management Limited (Кіпр)

Микола Рудьковський

0% (мінус 16,6475%)

Нагадаємо, "Нафтогазвидобування" в 1999 році заснували Рудьковський у партнерстві з нинішнім президентом України Петром Порошенком. На початку 2000-х 50-відсоткова частка Порошенка в проекті перейшла Шуфричу.

У квітні 2013 року Донбаська паливно-енергетична компанія (ДТЕК), яка входить до групи СКМ Ріната Ахметова, збільшила частку в "Нафтогазвидобуванні" з 25% до 50%.

В інтерв'ю виданню "Новое время" найближчий соратник і бізнес-партнер Порошенка Ігор Кононенко повідомив, що на початку 2000-х компанія була відібрана рейдерським шляхом у президентської бізнес-групи "Укрпромінвест", яка існувала на той час. Паралельно Кононенко сказав, що планів повертати контроль над "Нафтогазвидобуванням" у команди Порошенка немає.

Починаючи із 30 березня 2015 року робота "Нафтогазвидобування" блокувалася в рамках кримінального провадження, відкритого в 2012-му за фактом зникнення екс-глави компанії Олега Семінського. Пізніше за рішенням суду було заарештовано майно підприємства.

Наприкінці грудня 2015 року Печерський районний суд Києва прийняв серію рішень, якими скасував арешти активів, паралельно розблокувавши банківські рахунки підприємства.

За дев'ять місяців 2015-го "Нафтогазвидобування" збільшила видобуток природного газу на 60,4%, або на 208,6 млн кубометрів до 554,2 млн кубометрів, порівняно з аналогічним періодом 2014 року.

ПрАТ "Нафтогазвидобування" — найбільша приватна газовидобувна компанія в Україні. Контрольним пакетом акцій володіє ДТЕК Ахметова. Компанія розробляє ліцензійні ділянки на двох родовищах у Полтавській області — Семиренківському (Миргородський і Шишацький райони) й Мачухському (Полтавський район). Доведені запаси природного газу складають 20 млрд кубометрів, газового конденсату — 2 млн тонн. "Нафтогазвидобування" станом на травень 2014 року експлуатує 11 свердловин. Видобутий газ доводиться до товарної кондиції на двох установках комплексної підготовки газу.

Офіси "Нафтогазвидобування" розташовані в Полтаві та Києві.

Повʼязані теми:

Наступна публікація