Дубина хоче підписати газовий контракт на 10 років

"Нафтогаз України" має намір укласти газові угоди з "Газпромом" на 10 років.

"Я хочу підписати контракт 2019 року", - повідомив голова правління компанії Олег Дубина. Мова йде про контракти на транзит та на постачання газу.

Дубина додав, що 11 листопада має намір вилетіти до Москви для чергового раунду переговорів. На його думку, переговори з "Газпромом" завершуватися до кінця листопада.

У свою чергу заступник глави Секретаріату президента Андрій Гончарук заявив, що зроблені таємними результати газових переговорів, відмова надати звіт, постійні заяви про те, що уряд хоче вести переговори взагалі без директив, на власний розсуд - можуть свідчити про те, що ці переговори для України не мають позитивного результату. 

При цьому він звернув увагу на те, що у зв'язку з істотним падінням світових цін на нафту, ціна російського газу для всіх західноєвропейських споживачів впаде. В той же час, додав Гончарук, хотілося б зрозуміти, чому при тому, що в Європі ціна на газ знижується, для України вона зростає.

В той же час заступник глави Секретаріату заявив, що швидкість завершення газових переговорів і, головне, їхні результати є оцінкою здатності уряду справитися з кризою.

Як повідомлялось, 2 жовтня між урядами України та Росії був підписаний меморандум про співпрацю в газовій сфері. Документом передбачається перехід з 1 січня 2009 року на прямі довгострокові відносини між "Газпромом" та "Нафтогазом" на постачання газу, а також перехід на ринкові ціни як на газ, так і на транспортування його до Європи протягом трьох років.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: