Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Джерелом для монетизації субсидій може стати "Нафтогаз" – Коболєв

Процес монетизації допомоги на оплату житлово-комунальних послуг планують запустити 2019 року.

Джерелом коштів на монетизацію субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, яку мають розпочати 2019 року і яка є необхідним елементом для завершення реформи ринку газу, може стати НАК "Нафтогаз України".

Про це під час Українського нафтогазового інвестиційного форуму сказав голова НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв, повідомляє "Укрінформ".

"Я вважаю, що ми перебуваємо на небезпечній стадії реформ. Було зроблено багато корисного, але непопулярного. Ми досі не дійшли до популярної стадії реформ. Критично важливою складовою реформ є монетизація субсидій. Це можливість давати реальні гроші споживачам, це можливість залишати зекономлені гроші тому споживачу, який витратив менше газу, ніж очікувалося за планом", - зазначив Коболєв.

Керівник "Нафтогазу" упевнений, що кінцевого споживача не цікавлять Стокгольмський арбітраж та розділення АТ "Укртрансгаз".

"Споживачу не дуже цікаво, чи відбувся анбандлінг, що з "Газпромом". Його цікавить ціна на послугу чи товар, яким чином він може її сплачувати. Ще цікавить якість, обслуговування, рахунки та інші речі, це головні елементи", - сказав Коболєв.

Від 1 листопада в Україні на 23,4% зросли ціни на газ для населення. І це не останнє здорожчання. А без монетизації реформа буде незавершеною.

"Нафтогаз" може надати гроші, щоб ці субсидії сплачувати, ми є джерелом. Ми можемо допомогти Мінфіну провести верифікацію бази споживачів. Я впевнений, що в існуючій системі є "мертві душі". На жаль, поки немає жодного прогресу, щоб зробити цю базу єдиною та публічною", - додав Коболєв.

Нагадаємо, в Україні два роки поспіль проводять монетизацію субсидій у тестовому режимі. До 700 грн можуть отримати ті власники осель, які опалюють житло газом чи електроенергією, та відповідно мають право на пільги.

Залиште свій коментар

Вибір редакції