Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
КС визнав неконституційним е-декларування для громадських активістів-антикорупціонерів

Раніше парламент не захотів скасовувати цю вимогу.

Декларувати свої доходи онлайн для громадських активістів, які займаються антикорупційною діяльністю, є неконституційним.

Таке рішення ухвалив Конституційний Суд України.

"Вітаю сьогоднішнє рішення Конституційного Суду України щодо неконституційності е-декларування для активістів. На заклик коаліції громадських організацій я ще у червні минулого року направила до КСУ конституційне подання щодо неконституційності окремих положень законів "Про запобігання корупції" та "Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб", - зазначила у Facebook Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

Вона вважає, що "необхідність подання електронних декларації про майновий стан робить громадянське суспільство, яке має відігравати роль органу контролю влади, залежним від неї".

"Антикорупційні обмеження мають бути передбачені лише для чиновників. Поширення цих зобов’язань на фізичних осіб суперечать конституційним правам та принципу верховенства права в частині порушення правової визначеності", - переконана Денісова.

Вітаю сьогоднішнє рішення Конституційного Суду України щодо неконституційності е-декларування для активістів. На заклик...

Опубліковано Людмилою Денісовою Четвер, 6 червня 2019 р.

Нагадаємо, ще 20 липня 2018 року 65 народних депутатів направили до Конституційного Суду України подання щодо неконституційності електронного декларування для громадських активістів-антикорупціонерів.

Навесні 2018 року Верховна Рада відмовилася розглядати законопроекти щодо скасування чи перенесення терміну подання електронних декларацій про майно і доходи представниками громадських організацій, які провадять антикорупційну діяльність.

Залиште свій коментар

Вибір редакції