Екологи проти Ташлицької ГАЕС

Експерти наголошують, що добудова Ташлицької ГАЕС зашкодить природі та історичній спадщині Миколаївщини.

Ташлицька ГАЕС
Архів
Ташлицька ГАЕС.
Експерти-екологи виступили проти добудови Ташлицької гідроакумулюючої електростанції в місті Южно-Українську Миколаївській області.

Про це повідомляє BBC.

Раніше прем’єр-міністр України Віктор Янукович заявив, що вже наступного року буде виділено 120 мільйонів гривень на завершення будівництва Ташлицької ГАЕС. Ці кошти отримає національна компанія "Енергоатом".

"Ми не повинні зупинятися на досягнутому і обов’язково в 2008 році виділимо 120 мільйонів гривень для будівництва третього гідроагрегату. Як тільки обладнання буде готове, ми побудуємо третій гідроагрегат", - сказав Янукович у п'ятницю під час урочистого введення першого пускового комплексу ГАЕС.  

Втім, станція вже десятиріччя є об’єктом протестів з боку екологів.

Природа Миколаївщини
Продовження будівництва Ташлицької ГАЕС може зашкодити унікальній природі Миколаївщини. (Фото: niklib.com)
Природоохоронні наголошують на тому, що спорудження ГАЕС затопить природний заповідник "Гранітно-степове Побужжя", який має унікальний тваринний та рослинний світ, а також загубить історичну пам’ятку - останній Гард запорізьких козаків.

Натомість, представники влади кажуть, що ніякої шкоди екології від Ташлицької ГАЕС немає, а регіон Побужжя отримає лише зиск - це вирішить проблему відключення струму та допоможе запровадити в аграрне та промислове виробництво нові технології.

Науковці та низка політичних і громадських організацій вже назвали злочинним та протизаконним затоплення територій південного гранітно-степового Прибужжя у Миколаївській області.

Науковці кажуть, що ця територія є унікальною як ландшафтна пам’ятка. Саме на Миколаївщині, поблизу Южноукраїнська, за їх твердженням, зосереджено понад сто біологічних видів, занесених у Червону книгу та численні види-ендеміки. На цій території у руслі Південного Бугу знаходяться пороги та острів Гард, що тісно пов’язаний з історією Запорізької Січі.

Віктор Янукович
Архів
Втім, уряд має намір продовжити це будівництво.
Голова Національного екологічного центру України, кандидат біологічних наук Сергій Таращук заявив, що рішення прем’єра щодо швидкої добудови третього гідроагрегату Ташлицької ГАЕС суперечить численним рішенням судів, які не дозволяли підтоплювати Січ.

"Це авантюра! Мені прикро, що такі проекти підсовують нашим високопосадовцям. Цей проект майже 50-тирічної давнини. Це такий "свищ" з бюджету. Якщо ви піднімете історію тих організацій, які її будували, то кожні 2-3 роки проходить реорганізація. Відомо про що це говорить… Є вже підтоплення району, порушення міжнародних зобов’язань біосередовища, яке є під світовою охороною, підтоплення останнього козацького Гарду (січі). Це кричуще недотримання законів. Якщо влада не зміниться буде нанесено ще більше збитків", - сказав Таращук. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: