Екологічну проблему Калуша вирішать за китайські гроші

Кабмін підписав інвестиційну угоду з урядом Китаю про будівництво заводу з виробництва калійних добрив.

Калуш-Голинським родовищем калійних солей у Івано-Франківській області, яке не розробляється вже більше десяти років, зацікавилися інвестори. Кабмін підписав інвестиційну угоду з урядом Китаю про будівництво заводу з виробництва калійних добрив.

Поки сторони не можуть зійтися в принциповому питанні - рішенні екологічної проблеми на об'єкті, повідомляє "Комерсант-Україна".

Як повідомляється, перший віце-прем'єр-міністр економічного розвитку і торгівлі Андрій Клюєв і віце-прем'єр держради КНР Чжан Децзян 20 квітня підписали інвестиційну угоду про будівництво заводу з виробництва калійних добрив у Калуші.

Інвестиції в проект оцінюються в 1 мільярд доларів, розповів голова Івано-Франківської облдержадміністрації Михайло Вишиванюк. За його словами, будівництво профінансує Експортно-імпортний банк Китаю, а проектувальником заводу буде китайська інжинірингова корпорація Wuhuan Engineering Co.

Мова йде про розвиток Калуш-Голинського родовища калійних солей, розробка якого не ведеться вже більше десяти років. У посольстві КНР в Україні також підтвердили зацікавленість китайської сторони у розвитку родовища, але від коментарів відмовилися.

Переговори між сторонами повинні завершитися до запланованого на червень візиту в Україну глави КНР Ху Цзіньтао, розповів у свою чергу голова Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах, знайомий з умовами інвестпроекту в Калуші.

"Українська сторона наполягає, щоб інвестор вкладав кошти не тільки в будівництво заводу, але і в стабілізацію екологічної ситуації в регіоні", - пояснив він.

До жовтня 2001 року розроблення Калуш-Голинського родовища калійних солей вело ДП "Калійний завод". Його проектні виробничі потужності становили понад 130 тисяч тонн калімагнезія на рік. Але у зв'язку зі збитками підприємство було зупинено.

Зараз "Калійний завод" небезпечний для екології - на початку минулого року Верховна рада оголосила околиці міста Калуша зоною надзвичайної екологічної ситуації. Особливу небезпеку представляють три рудники, Домбровський кар'єр, два відвали засолених грунтів, два хвостосховища та шламонакопичувача. Ці об'єкти можуть спричинити просідання земної поверхні, утворення провальних воронок, карстів, зсувів, забруднення водних ресурсів і земель.

Читайте також:

Україна ризикує стати епіцентром міжнародної екологічної катастрофи

Хімікати з зони екологічного лиха у Калуші почали вивозити до Британії

Екологічна ситуація в прикарпатському Калуші схвилювала ООН та Євросоюз

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: