Експерт: криза в Україні завершиться влітку наступного року

На думку експерта, криза в Україні завершиться протягом певного часу після того, як кризові явища в своїй економіці подолають США.

В кращому випадку, економічна криза в Україні завершиться навесні-влітку 2010 року.

Таку думку висловив директор економічних програм Центру імені Разумкова Василь Юрчишин. Експерт відзначив, що з огляду на те, що криза добиралася до України зі Сполучених Штатів протягом року, з вересня 2007 до вересня 2008 років, і завершитися вона може протягом певного часу з моменту поліпшення стану американської економіки.

Юрчишин відзначив, що саме США, з яких прийшла криза, сьогодні можуть витягнути з фінансової безодні всі інші країни. За словами експерта, необхідною умовою відродження світової економіки є поліпшення позицій платіжного балансу Америки - глобального споживача світового виробництва.

Ознакою такого поліпшення стало істотне скорочення зовнішньоторговельного дефіциту США за одночасного помірного рівня зростання зовнішньої заборгованості. У свою чергу, позитивна макроекономічна динаміка Сполучених Штатів повинна дати можливості поступового виходу з глобальної рецесії для більшості країн світу.

Нагадаємо, у червні прем'єр Юлія Тимошенко спрогнозувала, що Україна буде боротися з наслідками кризи ще мінімум півтора роки. Разом із тим, пізніше Тимошенко зазначила, що українська економіка почала зростати, і це є свідченням того, що криза зупинилася.

Разом із тим, низка експертів прогнозують, що восени українська економіка переживе другу хвилю кризи. Зокрема, про це говорив кандидат у президенти Сергій Тігіпко. На його думку, головним наслідком поглиблення кризових явищ для України може стати зростання рівня безробіття.

Читайте також:

Тимошенко: криза в Україні буде ще мінімум півтора року

У Китаї починається нова хвиля світової кризи

Мінекономіки обіцяє, що криза 2008 року в Україні не повториться

Сорос вважає, що криза закінчилася

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: