Економічний форум у Давосі пройшов без підписання важливих угод

У Давосі закрився 40-й Всесвітній економічний форум. Якого учасники провели понад 200 нарад, але жодних важливих угод підписано не було.

У швейцарському Давосі 31 січня закрився 40-й Всесвітній економічний форум.

Учасники заходу - близько 2500 провідних світових бізнесменів і політиків - провели понад 200 нарад, на яких обговорювалися проблеми відновлення світової економіки після фінансової кризи.

Значна частина зустрічі була присвячена проблемам банківського сектора.

Учасники форуму відзначили, що за минулий рік світову економіку в цілому вдалося стабілізувати, і тепер постало питання про те, якої стратегії дотримуватися надалі. Глава Deutsche Bank Йозеф Акерманн заявив, що вибір зводиться до двох варіантів: всіма доступними засобами забезпечувати досягнуту стабільність або спробувати продовжити розвиток.

Глава британського Standard Chartered Bank Пітер Сендс зі свого боку відзначив, що останній варіант має на увазі серйозні ризики, і для його реалізації необхідно збалансувати банківську і фінансову системи таким чином, щоб вони могли підтримувати економічну динаміку.

"Варто помилитися в одному (фінансова система – ред.), і перед нами постане небезпека нової кризи; варто помилитися в іншому (банківська система – ред.), і можна забути про відновлення та зменшення рівня безробіття", - заявив Сендс.

Акерманн також привітав розширення "Великої вісімки" до "Великої двадцятки" (G20) і запропонував за аналогією з нею створити "Велику двадцятку" бізнесменів - так звану B20. Ця структура, на думку Акерманна, повинна полегшити взаємодію політики і бізнесу на вищому рівні.

Однією з найбільш важливих зустрічей форуму стало позачергову нараду, на якому міністри фінансів і глави центробанків Європи і США представили банкірам свої плани фінансових і банківських реформ - конкретних рішень на ній, втім, прийнято не було.

Важливість цієї зустрічі визначається насамперед тим, що одне з головних побоювань банкірів полягає в тому, що політики, опинившись у складній ситуації, почнуть вдаватися до протекціонізму.

На форумі в Давосі не було підписано жодних важливих угод. Учасники заходу обмежилися прийняттям документа загального характеру, в якому відзначили успішний процес відновлення, але також звернули увагу на не подолані поки відгомони кризи, найголовнішим з яких було названо зростання безробіття.

Як повідомлялося, 29 січня в Давосі Фонд Віктора Пінчука і міжнародна інвестиційний-консалтингова компанія EastOne провели Шостий Український ланч - Quo Vadis, Ukraine? (Куди йдеш, Україна?).

Цього року Український ланч пройшов під час активної фази виборчої кампанії - між першим і другим турами виборів президента. Його особливістю стали виступи кандидатів у президенти, які набрали найбільшу кількість голосів і вийшли в другий тур голосування, - Віктора Януковича та Юлії Тимошенко.

Читайте також:

У Давосі придумали, як убезпечити банки від кризи

Тимошенко в Давосі порівняли з героїнею "Аватара": "Ви вся така зелена"

Глава служби безпеки Давоського форуму застрелився з табельної зброї через алкоголізм

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: