Економічний форум в Давосі завершився: антикризові підсумки

Форум у 2009 році проходив під гаслом "Формування посткризового світу".

У швейцарському Давосі 1 лютого завершилася щорічна сесія Світового економічного форуму. Вона проходила в умовах гострої глобальної фінансово-економічної кризи і тому, природно, організатори запропонували провести її під девізом "Формування посткризового світу".

Протягом п'яти днів 2,5 тисячі учасників форуму - впливові політики, бізнесмени, вчені та представники громадських організацій - обговорювали найбільш ефективні шляхи виходу з нинішньої кризи і аналізували її причини з тим, щоб не допустити подібних катаклізмів в майбутньому.

Тон дискусіям задав на відкритті форуму голова уряду Росії Володимир Путін. Він визначив глибинні причини кризи і запропонував на обговорення учасників форуму низку конкретних заходів для її подолання, а також заходи з реформування світових фінансових і торгових відносин з урахуванням сучасних реалій.

Підняті у виступах російського прем'єра теми - про необхідність модернізації світової банківської системи, вдосконалення міжнародних фінансових інститутів, побудови соціально орієнтованої економіки - будуть підтримані багатьма світовими лідерами, що брали участь у Давоському форумі.

Зокрема, прем'єр-міністр Великобританії Гордон Браун висловився за перегляд "явно застарілих" мандатів Міжнародного валютного фонду і Всесвітнього банку, а федеральний канцлер ФРН Ангела Меркель виступила з ініціативою створення Міжнародної економічної ради ООН по аналогії з Радою Безпеки.

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун підкреслив, що світова криза "більш за все ударила по бідних країнах", і закликав світових економічних "грандів" при визначенні шляхів виходу з нинішньої кризи "не забувати про те, що населення цих країн перевищує 1 мільярд людей".

Регламент Давоського форуму не передбачає ухвалення декларації або укладень конкретних угод. Як підкреслює засновник і виконавчий голова форуму професор Клаус Шваб, він "представляє унікальний майданчик для обговорення найбільш гострих світових політичних і економічних проблем і вироблення спільних ефективних відповідей на сучасні виклики".

У зв'язку з цим він звернув особливу увагу на ініціативу Меркель про створення Міжнародної економічної ради ООН, а також привітав декларацію міністрів торгівлі 20 країн-членів СОТ, в якій вони закликали до швидкого завершення Дохійського раунду переговорів про лібералізацію світової торгівлі у рамках організації.

В цілому, за оцінкою Шваба, на нинішньому форумі був зроблений "масований мозковий штурм" для подолання кризи, і це, переконаний він, "дозволить вийти на практичні рішення".

Читайте також:

Давос-2009: борщ та ікру не подавати
У світі розпочинається друга фаза кризи
Євро може не пережити кризу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: