Економіка Китаю за рік стане другою у світі після США

В абсолютному виразі ВВП Китаї досягав минулого року 31,405 трлн юанів - 4,6 трлн доларів.

Влада Китаю переглянула дані про валовий внутрішній продукт за 2008 рік у бік підвищення. КНР стає все більше наближається до Японії за розмірами економіки.

Оцінка зростання ВВП Китаю в 2008 році була збільшена з 9% до 9,6%. В абсолютному виразі ВВП досягав минулого року 31,405 трлн юанів (4,6 трлн доларів), оголосило в п'ятницю Державне статистичне управління КНР. Раніше повідомлялося про те, що ВВП Китаю склав 30,067 трлн юанів.

Світовий банк оцінив ВВП Японії у 2008 році в 4,9 трлн доларів. Цього року приріст економіки Китаю, як очікується, перевищить 8%. Згідно з актуальним прогнозом Міжнародного валютного фонду, Китай обжене Японію за обсягом ВВП вже наступного року, але якщо врахувати, що японська економіка за наслідками року, швидше за все продемонструє зниження, можна зробити висновок, що Китай вже став другою після США економікою світу, відтіснивши Японію на третю позицію.

Перегляд даних про ВВП за підсумками проведеного економічного перепису був пов'язаний з тим, що сфера послуг у Китаї розвивалася динамічніше, ніж вважалося раніше. Обсяг послуг в структурі склав 13,1 трлн юанів, а не 12 трлн юанів, про які повідомлялося раніше.

У першому кварталі 2009 року в Китаї були зафіксовані найнижчі темпи зростання ВВП за останні 10 років - 6,1%, що на 4,5% відсоткових пункти нижче за показник за аналогічний період минулого року. У третьому кварталі ВВП КНР збільшився на 8,9% в порівнянні з липнем-вереснем 2008 року.

Читайте також:

Банкіри: за рік долар впаде нижче 7 гривень

Найбільша українська фондова біржа продає себе росіянам

З нового року Київ припинить перераховувати гроші до держбюджету

В Україні бюджетники достроково отримають зарплату

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: