Економіка Литви вийшла з рецесії

Технічно литовська економіка вийшла з рецесії. ВВП Литви зріс на 6 відсотків, хоча, в порівнянні з минулим роком, впав на 14,3 відсотка.

ВВП Литви зріс у третьому кварталі на 6 відсотків щодо попередніх трьох місяців.

Таким чином, технічно економіка Литви вийшла з рецесії, яка тривала протягом п'яти місяців.

Водночас, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року ВВП країни скоротився на 14,3 відсотка. Це дещо менше, ніж у другому кварталі (мінус 19,5 відсотка), але все ж є одним з найгірших результатів в історії країни.

Промислове виробництво, чия частка в економіці держави становить 1/5, скоротилося в кварталі, що завершився, на 14,6 відсотка в порівнянні з липнем-вереснем попереднього року. Промвиробництво постраждало в країні найбільше через прив'язку національної валюти - літа - до євро, що значно зашкодило експорту.

Згідно із прогнозом міністерства фінансів країни, за підсумками року литовська економіка скоротиться на 18,2 відсотка. Цей показник стане найгіршим з 1992 року, коли ВВП впав на 21,3 відсотка внаслідок розпаду Радянського Союзу.

Нагадаємо, економіка країн Прибалтики найбільше постраждала від глобальної економічної кризи. Темпи спаду в кожній із цих держав за підсумками року, швидше за все, виявляться значно вищими за 10 відсотків. Глибина прибалтійської кризи викликана в першу чергу залежністю від іноземних кредитів, приплив яких після початку рецесії вичерпався, а також через штучну прив'язку національних валют до євро.

Читайте також:

З каси парламенту Литви пропало 160 тисяч доларів

Президент Литви скоротила собі зарплату вдвічі

Директор монетного двору Литви влаштував п'яний дебош

Литовських політиків хочуть штрафувати за вживання слова "криза"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: