Економіка України росте швидше, ніж економіка Арабських Еміратів

Українська економіка розвивається швидше, ніж економіка Об'єднаних Арабських Еміратів, але повільніше, ніж російська.

У рейтингу темпів розвитку економіки за минуле десятиліття Україна опинилася на 14-му місці між ОАЕ (15 місце) та Таїландом (13 місце). Вітчизняний ВВП зростав із середньою швидкістю трохи менше 5% на рік.

Список з 25 країн з найвищими темпами зростання ВВП в останньому десятилітті склали фахівці британської аудиторської фірми Ernst&Young та інституту Oxford Economics, пише Комерсант-Україна.

У 2000-2010 роках найбільш швидкозростаючою економікою став Катар, ВВП якого зростав у середньому зі швидкістю 13% на рік.

У цілому в дослідженні, названому Прогноз розвитку швидкозростаючих ринків, аналітики вибрали країни БРІКС (Бразилія, Росія, Індія, Китай, ПАР), а також окремі держави Африки, Близького Сходу, Латинської Америки, Східної Європи та Азійсько-Тихоокеанського регіону.

Друге місце в списку зайняв Китай (разом з Гонконгом), а третє - Казахстан. Замикають п'ятірку Індія і В'єтнам. Росія опинилася на десятому місці із середньорічним п'ятивідсотковим зростанням ВВП.

У той же час середній показник зростання найбільших економік - США, Великобританії, членів єврозони, Японії - склав 1,9%. Середнє зростання ВВП країн, що розвиваються, виявився втричі вищим - 5,8%.

Раніше авторитетний журнал Forbes склав список країн, в яких економіки перебувають в найгіршому стані. Четверте місце у цьому антирейтингу дісталося Україні.

Forbes писав, що ця країна, багата на мінеральні ресурси і родючу землю, могла б бути лідером за економічними показниками в Європі, однак на ділі ВВП на душу населення не досягає навіть показників Сербії та Болгарії. Річна інфляція в Україні становить близько 10%, а ВВП країни в 2009 році скоротився на 15%.

Нагадаємо, Україна у рейтингу сприятливості ділового середовища втратила за рік 3 позицій і перемістилася на 152-е місце. З таким показником країна опинилася в аутсайдерах списку між Ліберією (151) та Болівією (153).

Читайте також:

Вести бізнес в Україні гірше, ніж в Гондурасі

Українська економіка застрягла на рівні африканських країн

Forbes визнав економіку України однією із найгірших у світі

Україна зайняла передостаннє місце в "Рейтингу прогресу"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: