Економіка уповільнила зростання після блокади окупованого Донбасу. Підсумки та прогнози НБУ

За підсумками року інфляція становитиме 9,1%.

Нацбанк підбив економічні підсумки за перші місяці 2017 року й констатує, що зростання ВВП України сповільнилося після початку торговельно-транспортної блокади окупованого Донбасу. Тож НБУ погіршив прогноз щодо зростання економіки та інфляції.

Оновлені економічні прогнози Нацбанку для України

Рік

Інфляція

ВВП

2017

9,1%

1,9%

2018

6,0%

3,2%

2019

5,0%

4,0%

"Інфляція відхилиться від центральної точки цільового діапазону, як і прогнозувалося раніше, лише у поточному році – на кінець року інфляція становитиме 9,1% переважно внаслідок зростання внутрішнього попиту та виробничих витрат, що зумовлено двократним підвищенням мінімальної заробітної плати на початку року. Зокрема, базова інфляція зросте до 6,5%, а зростання цін на сирі продукти – прискориться до 7,8%", - зазначили в НБУ.

Регулятор наголошує, що "припинення переміщення товарів через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей не буде мати суттєвого впливу на рівень споживчої інфляції".

Проте блокування окупованого Донбасу позначиться на ВВП України, зростання якого в 2017 році уповільниться до 1,9%. 2018-го економіка зросте на 3,2%, а 2019-го – на 4%.

"У 2017 році зростання економіки уповільниться до 1,9% через падіння виробництва в окремих галузях промисловості внаслідок припинення переміщення вантажів через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей та захоплення підприємств, що розташовані на непідконтрольних територіях. Найбільш суттєво на перегляд прогнозу вплинуло очікуване збільшення зовнішньо-торгівельного дефіциту. Це відбудеться через переорієнтацію підприємств енергетичного та металургійного сектору на імпортовану сировину для заміни втраченої ресурсної бази, а також втрату виробничих потужностей експортоорієнтованих галузей промисловості", - пояснили в Нацбанку.

Регулятор також прогнозує зростання своїх міжнародних золотовалютних резервів, у тому числі за рахунок співпраці з МВФ: за підсумками 2017-го – до 21,1 млрд доларів США, 2018-го – до 26,2 млрд доларів США.

Залиште свій коментар