Економіка України відкотилася на 5 років назад

Рівень "тінізації" вітчизняної економіки досяг майже 40% валового внутрішнього продукту.

Рівень "тінізації" економіки України досяг майже 40% валового внутрішнього продукту. Зокрема, експертна оцінка Рахункової палати засвідчила зниження реального валового внутрішнього продукту на 19,7%.

"Урядовий річний прогноз щодо приросту реального ВВП є нереальним, що призведе до недоотримання запланованих доходів у сумі понад 20 млрд гривень. Відносно 1990 року індекс реального ВВП становив 59,5%. Це означає, що економіка держави опинилася на рівні 2004 року", - наголошується в повідомленні Рахункової палати.

Зокрема, обсяги промислового виробництва зменшилися на 31,1%, що, насамперед, пов’язано зі зниженням випуску продукції металургії та машинобудування.

Економічний спад призвів до зниження фінансової спроможності платників податків. Фінансовий результат зменшився на 44 млрд гривень, або більше ніж у п’ять разів, зазначають у Рахунковій палаті.

"Водночас загрозливих обсягів набула "тіньова" економіка. Згідно з експертною оцінкою Рахункової палати, рівень "тінізації" економіки досяг майже 40% валового внутрішнього продукту, що перевищує порогове значення макроекономічної безпеки країни", - йдеться в повідомленні.

У першому півріччі поточного року вартісні обсяги імпорту товарів знизилися більш ніж вдвічі, або на 22,5 млрд доларів, до 19,5 млрд доларів.

Експорт товарів, відповідно, скоротився на 46,2%, або на 15,2 млрд доларів, до 17,7 млрд доларів.

За експертною оцінкою Рахункової палати, втрати державного бюджету від скорочення обсягів експорту та імпорту товарів і послуг порівняно з прогнозом становили понад 17 млрд гривень.

Від’ємне сальдо фінансового рахунку платіжного балансу становило 6,6 млрд доларів порівняно з його позитивним значенням у січні-червні минулого року – 9,3 млрд доларів. Його формування, зокрема, зумовили низькі обсяги притоку іноземних інвестицій, що становили лише третину показника за січень-червень минулого року, або 2,1 млрд доларів.

У цілому, негативне сальдо платіжного балансу в сумі 7,3 млрд доларів перевищило прогнозований на рік обсяг (7,1 млрд доларів) і є чинником послаблення обмінного курсу гривні, зазначає прес-служба Рахункової палати.

Читайте також:

Янукович передрік пенсіонерам холод і голод

У серпні українці забрали з депозитів більше 4 мільярдів гривень

В Україні на кожне робоче місце претендують 9 безробітних

Кабмін не побачив причин для падіння гривні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: