Економіка України вийшла з режиму вільного падіння

Економіка почала дуже повільними темпами відроджуватися. Найгірша ситуація залишається у торгівлі та у транспорті

Валерій Литвицький
РБК-Україна
Керівник групи радників голови Нацбанку Валерій Литвицький
Економіка України вийшла з режиму вільного падіння, яке було у січні 2009 року. Про це на прес-конференції заявив 18 серпня керівник групи радників голови Нацбанку Валерій Литвицький.

"Якщо у I кварталі українська економіка продемонструвала спад на рівні мінус 20,3%, то у II кварталі цей показник складає 18%, тобто це півкроку в перед … Економіка почала дуже повільними темпами відроджуватися, але я прогнозую, що падіння за рік буде вимірюватися двозначною цифрою, хоча, очевидно, не досягне історичного максимуму, коли було падіння економіки у розмірі 22,9%", - сказав він.

При цьому він додав, що найгірша ситуація залишається у торгівлі, де падіння складає мінус 15,2%, та у транспорті (мінус 33,3%). "Ці галузі разом складають 30% ВВП, тому це тривожні цифри", - пояснив він.

При цьому Литвицький визнає, що за липень 2009 р. промисловість демонструє на 2% кращий показник, ніж був у січні, коли падіння склало 30,4%. Позитивним є факт зростання у сільському господарстві у розмірі 3,8%.

В цілому експерт вважає, що "не треба бути занадто впевненими, що ми вийдемо з кризи дуже швидко … це перспектива не одного року".

Міністр економіки Богдан Данилишин також вважає, що тенденції, що спостерігаються в останні місяці в українській економіці, зводять до мінімуму ймовірність впливу на країну другого циклу світової фінансової кризи, очікуваної восени 2009 року.

"Прогнози про повторення кризи 2008 року і появу восени 2009 року другого циклу кризи, я думаю, не мають зараз такої актуальності, як це було в березні-квітні цього року", - наголосив він.

За словами міністра, Україна дійсно пройшла дно кризи і розпочала відновлення економічного потенціалу, що підтверджується вже і висновками МВФ, інших світових фінансових організацій. При цьому, сформовані інші, ніж у докризовий період, економічні умови, а галузі, що становлять основу експорту, знаходяться в порівняно більш виграшному становищі.

Мінекономіки обіцяє, що криза 2008 року в Україні не повториться

Через кризу українці забрали з банків 90 мільярдів

Україні вдалось уникнути дефолту

Сорос вважає, що криза закінчилася

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: