Економіку Білорусі може врятувати кредит у 8 млрд доларів

Колишній очільник Нацбанку Білорусі сподівається, що МВФ виділить Білорусі 8 мільярдів доларів на стабілізацію валютної ситуації.

Стабілізувати валютну ситуацію у Білорусі може кредит МВФ у розмірі 8 мільярдів доларів, вважає екс-глава Нацбанку Білорусі Станіслав Богданкевич.

"Щоб стабілізувати ситуацію з валютою з урахуванням реального очікуваного дефіциту торгового балансу в 12 мільярдів доларів цього року, думаю, всіма заходами можна скоротити його, скажімо, до 8 мільярдів доларів. От не менше за цю суму треба просити у МВФ", - вважає Богданкевич.

Екс-голова Нацбанку підкреслив, що надання стабілізаційного кредиту - обов'язок МВФ. "Заради цього фонд і створювали. Ми з Мясниковичем (прем'єр-міністр Білорусі) колись підписали у Вашингтоні, що ми члени цього фонду, внесли якийсь капітал у цей фонд. І ми маємо право просити допомоги у МВФ, не зважаючи на диктаторську сутність нашого режиму", - заявив він.

Богданкевич відзначив, що МВФ надає вигідні кредити, які можна взяти на 15-17 років. Водночас він звернув увагу на те, що допомоги у МВФ необхідно просити під узгоджену програму реформ і зобов'язання її виконувати.

Білорусь раніше звернулася до уряду РФ за кредитом в 1 млрд доларів і до антикризового фонду ЄврАзЕС за кредитом в 2 млрд доларів. Ці позики необхідні країні для стабілізації ситуації на валютному ринку, де спостерігається серйозна нестача іноземної валюти. При цьому глава Мінфіну РФ Олексій Кудрін говорив, що Росія не розглядає можливість виділення кредиту Білорусі зі свого бюджету, йдеться тільки про кредитування з антикризового фонду ЄврАзЕС.

Як повідомлялося, проблеми з валютою у країні виникли через діїі самої влади Білорусі. Напередодні президентських виборів у грудні 2010 були підвищені зарплати у бюджетній сфері. Вже тоді білоруський рубль похитнувся. Ще до виборів люди почали скуповувати стабільніші долари і євро. В результаті за 2010 рік золотовалютні резерви Білорусі зменшилися на 622 млн дол. (11%).

За перші 2 місяці 2011 року білоруси купили ще майже 1 млрд дол., у березні - 500 млн дол. Зневірившись задовольнити ажіотажний попит на тверді валюти, Нацбанк Білорусі 22 березня 2011 року перестав продавати банкам долари для подальшого перепродажу населенню.

Такими методами влада країни сподівалася врегулювати ситуацію з нестачею доларів і євро, але результатом стала ще більша валютна паніка.

Через відсутність готівкового долара у Білорусі виник неабиякий попит і, як наслідок, дефіцит сертифікованих діамантів і золотих зливків вагою від 100 грамів до кілограма.

Загалом у березні населення купило в Нацбанку 470 кілограмів золота проти 209 кілограмів, куплених за два попередні місяці, і 184 діаманти, порівняно з 263 діамантами, купленими в січні-лютому.

Читайте також:

Лукашенко пообіцяв подолати валютну кризу за 2 місяці

Білоруський рубль обвалився на 30% за декілька годин

Валютна криза у Білорусі залишила без роботи 600 тисяч осіб

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: