Економіст Світового банку назвав "рецепт" виходу України з кризи

В Україні повинен бути такий дефіцит бюджету, який можливо профінансувати. Це той дефіцит, джерела фінансування якого чітко визначені, добре зрозумілі.

Реальний бюджет, макроекономічна стабілізація, тарифна та пенсійна реформи, оптимізація системи оподаткування - одні з ключових складових виходу України з кризи. Про це заявив старший економіст Всесвітнього банку по Україні, Білорусі та Молдові Пабло Сааведра.

Сааведра зазначив, що фіскальна ситуація "неймовірно складна, це проблема N1 для країни". "В Україні повинен бути такий дефіцит бюджету, який можливо профінансувати. Це той дефіцит, джерела фінансування якого чітко визначені, добре зрозумілі. Якщо цього не зробити якомога швидше, на казначейському рахунку, як і раніше не буде грошей, країна не зможе нормально фінансувати свої витрати, як і в 2009 році ", - сказав представник Світового банку.

За словами Сааведра, неадекватна фіскальна політика відштовхує іноземних інвесторів від держави, унеможливлює розвиток інфраструктури, гальмуючи таким чином вихід країни з кризи.

"Мало хто замислюється про те, що несвоєчасне відшкодування ПДВ та його величезні обсяги мають проциклічну природу. Що це означає? Ви обкладаєте експортерів додатковим податком. І це в той час, коли вони найбільше потрібні країні для відновлення зростання і коли їм і так важко через погану глобальну кон'юнктуру ", - відзначив економіст Світового банку.

Він підкреслив, що створення справедливого бізнес-середовища в Україні передбачає, зокрема, усунення податкових привілеїв, які існують в системі операцій з Кіпром. Нагальною потребою також є проведення тарифної реформи в комунальній сфері, яка, зокрема, передбачала б захист найбідніших верств населення через адресні програми, а також реформування пенсійної системи.

"У пенсійній сфері ситуація розвивається в такому напрямку, що її скоро вже не можна буде втримати. І це потрібно терміново виправити. Уряд вже не може впоратися зі зростаючим дефіцитом. Якщо він як і раніше буде збільшуватися, то через деякий час система не витримає, вона просто звалиться. Хороша новина - в тому, що пенсійну систему можна виправити за рахунок пенсіонерів, які мають найвищі доходи ", - підкреслив Сааведра.

Говорячи про перспективи співпраці України з міжнародними фінансовими інституціями, економіст зазначив, що, зокрема, Світовий банк надає пряму бюджетну підтримку через позики на політику розвитку тільки після проведення певної кількості заходів з реформування.

"На мій погляд, найважливіше - це не ті маяки, не ті показники, які обговорюються під час переговорів за угодою про позику, та й не сама позика. Найважливіше - щоб у тих, хто визначає політику в країні, була політична воля зібратися разом, прийти до компромісу і розробити такий бюджет, який би допоміг громадянам країни", - резюмував представник Світового банку в Україні.

Читайте також:

В Адміністрації Януковича назвали основні завдання в економіці

Янукович виконав ще одну обіцянку - знизив свою зарплату

Українська економіка за рік впала на 15%

Янукович доручив ГПУ перевірити, як уряд Тимошенко витрачав гроші

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: