Економісти дали прогноз, скільки коштуватиме гривня цього тижня

Економісти дали прогноз, скільки коштуватиме гривня цього тижня

Фото: Reuters

Експерт-оптиміст прогнозує стабільність, а песиміст - зростання курсу до 27,5 грн за долар.

За останній тиждень курс долара трохи знизився - з 26,8 до 26,5 грн за долар. Тож за підсумками останнього прогнозу в ефірі ТСН.Тиждень переміг експерт-оптиміст.

Цього разу оптимістом виявився Олексій Геращенко, фінансист і викладач Києво-Могилянської бізнес-школи. На його думку, наступного тижня курс гривні буде стабільним.

"Оскільки закінчується опалювальний сезон, то не матимемо попит на валюту для закупівлі газу. Немає ніяких сезонних закупівель під свята. В той же час наші аграрії, наші експортери мають провести свою посівну, а для цього їм потрібно продати накопичені валютні резерви за гривню для того, щоб закупити насіння, пальне тощо. Я очікую, що наступного тижня спостерігатиметься відносна стабільність на ринку, коли курс в обмінниках буде знаходитися на рівні 26-26,5 грн", - вважає Геращенко.

"Температура" нашої гривні за минулий тиждень

"Температура" нашої гривні за минулий тиждень

Водночас президент інвестиційної групи "Універ" Тарас Козак прогнозує напружений політичний тиждень та ситуативну попит-пропозицію на долар, що негативно вплине на курс гривні.

"Наступного тижня закінчуються парламентські канікули і ми побачимо у Верховній Раді велику кількість цікавих подій. Це все нестабільність, яка викликає попит на долар. Тому що українець традиційно, коли нестабільна ситуація, біжить в обмінний пункт купляти долар. Закінчуються березневі свята, під час яких чоловіки дарують своїм жінкам квіти, парфуми. Виторг у гривні, який отримали компанії, теж потрапить на валютний ринок, щоб ці компанії могли купити знову ж наступну партію товару. Тобто це теж впливатиме на долар, долар буде зростати, тому що багато буде бажаючих купити. Як наслідок я очікую наступного тижня курс в обмінних пунктах у діапазоні 27-27,5 грн", - спрогнозував Тарас Козак.

Повʼязані теми:

Наступна публікація