Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Економісти Fitch повідомили, за яких умов Україна отримає черговий транш МВФ

Втім затримка траншу від МВФ можлива у разі проведення ситуативних реформ

Україна має шанс отримати транш від МВФ в обсязі $ 1,7 млрд в кінці липня. Таке припущення висловили економісти рейтингового агентства Fitch Ratings, пише УНІАН.

Умовою отримання коштів за програмою EFF є, перш за все, відновлення співпраці із кредитором. Програма EFF була затвердженна у березні минулого року, за якою Україна отримала від МВФ два транші у загальному розмірі $ 6,7 млрд.

"Fitch очікує, що новий уряд України, обрання якого дозволило подолати політичну кризу в країні, повернеться до плану реформ, що забезпечить отримання третього траншу кредиту від МВФ обсягом 1,7 млрд дол. вже на початку третього кварталу року. Водночас варто визнати, що коаліція, котра утвердила нинішній склад уряду, є дуже нестійкою. У зв'язку з цим Fitch не виключає, що реформи можуть виявитися ситуативними, а це може призвести до подальших затримок фінансування з боку МВФ", - йдеться в повідомленні.

Програма EFF – це програма МВФ для України, розрахована на 4 роки та передбачає виділення Києву траншів на загальну суму $ 17,5 млрд.

Нагадаємо, міжнародне рейтингове агентство Moody's також заявляло, що Україна може отримати черговий транш від МВФ у першому півріччі 2016 року. На думку аналітиків Moody's, для України першочерговими питаннями залишаються зміна балансу економіки та зниження дефіциту держбюджету. Однак подальші успіхи України в реформах значно залежатимуть від співпраці з МВФ.

При цьому, Міжнародний валютний фонд і надалі готовий підтримувати Україну. Про це на зустрічі з прем'єром Володимиром Гройсманом повідомив голова європейського департаменту МВФ Пол Томсен. Місія Фонду почала свою роботу у Києві і її мета переглянути програму розширеного фінансування. Відкрили її більше року тому, вона передбачала чотири транші, загалом майже 12,5 мільярдів гривень, але відтоді Україна отримала лише половину і з осені програму призупинили.

Залиште свій коментар

Вибір редакції