Екс-член Нацкомісії пояснив, чим загрожує економіці дорога електроенергія

На думку Геруса, формула розрахунку є маніпулятивною. 

Підвищення тарифів на електроенергію тягне за собою істотне уповільнення економічного зростання в Україні.

Про це заявив в ефірі ТСН.Тиждень колишній член Нацкомісії з регулювання енергетики Андрій Герус.

"У першу чергу, це інфляція – здорожчають товари, які ми споживаємо. По-друге, знизиться конкуренція української економіки, особливо на експортних ринках. Впаде рівень інвестицій, тому що власники бізнесу мають більше платити за електроенергію, а раніше вони планували направити ці кошти на зростання зарплат або якісь інвестиції. Тому це вплине на уповільнення економічного розвитку", - повідомив спеціаліст.

Як приклад він нагадав ситуацію із збанкрутілим Запорізьким алюмінієвим заводом, який працював із перебоями через дорогу електроенергію. "Зрештою, він закрився. Таким чином, у багатьох підприємствах, собівартість електроенергії складає 80%", - сказав Герус.

Екс-член Нацкомісії з регулювання енергетики додав, що формула для розрахунку вартості електроенергії є маніпулятивною, тому що вугілля з Роттердаму не їде, витрат на його доставку немає. "Українське вугілля за якістю є гіршим, ніж те, що продається у Роттердамі, тому його ціна має бути нижчою. Не виключаю, що буде подальше здорожчання електроенергії", - констатував Герус.

ВідеоЕкс-член Нацкомісії з регулювання енергетики розповів наскільки справедливі нові тарифи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: