Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В екс-дружини судді з "епохи Януковича" знайшли елітне житло в Австрії, ОАЕ, Туреччині та Німеччині

Журналісти підозрюють, що розлучення було фіктивним.

Колишня дружина судді Вищого господарського суду України Артура Ємельянова Світлана виявилася власницею елітної нерухомості у кількох країнах світу. Оскільки подружжя розлучилося у 2014 році, суддя не вносив цю інформацію до своїх декларацій.

Про це йдеться у розслідуванні програми "Схеми", спільного проекту Радіо Свобода та телеканалу "UA:Перший".

За даними журналістів, Світлана Ємельянова є співвласницею двох готелів у столиці Австрії Відні: чотиризіркового Prinz Eugen та Kavalier, який розташований поруч із літньою резиденцією імператорської династії Габсбургів – палацом Шенбрунн.

До складу акціонерів обох фірм, які володіють віденськими готелями, офіційно колишня дружина судді увійшла в квітні 2014 року. Тоді вона ще була офіційно одружена з Ємельяновим. 

"Якби не розлучення через півроку, йому б довелося показати віденський готельний бізнес дружини в наступній річній декларації. Що б змусило відповідати на запитання, звідки у неї на гроші на це майно", - йдеться у розслідуванні.

Нерухомість родини Ємельянова
Чотиризірковий готель Prinz Eugen, Відень, Австрія.

Окрім готелів в Австрії, Світлана Ємельянова володіє будинком у турецькій Анталії у комплексі Seashell Belek Elite Villas на березі Середземного моря. Інвестиція у турецьку нерухомість склала понад 250 тисяч доларів США.

Будинок був придбаний у 2011 році. Того року, згідно з даними з податкової, Ємельянова офіційно отримала доходів на суму всього 40 тисяч гривень. Та й за десять років до цього у сумі вона заробила втричі менше від вартості турецької вілли – близько 650 тисяч гривень.

Нерухомість родини Ємельянова
Будинок в Анталії у комплексі Seashell Belek Elite Villas, що належить Ємельяновій.

У 2013 році Ємельянова придбала апартаменти площею 120 квадратних метрів у комплексі Palm Jumeirah на знаменитому штучному острові Пальма Джумейра у Дубаї. Нерухомість коштувала 350 тисяч доларів США.

Вже після розлучення із суддею Артуром Ємельяновим Світлана придбала 50 відсотків акцій німецької фірми, що управляє мережею готелів у німецькому місті Франкфурті-на-Майні.

"Вілла в Анталії, апартаменти в Дубаї, мережа готелів у Відні та Франкфурті – це лише те майно та бізнес за кордоном, яке журналістам програми "Схеми" вдалось відшукати в ході розслідування. І про яке українці не повинні були дізнатися, адже суддя в 2014 році розлучився і більше не декларував майно, оформлене на Світлану Ємельянову", - йдеться у розслідуванні.

Нерухомість родини Ємельянова
Комплекс у Дубаї, де придбала апартаменти Світлана Ємельянова.

Варто зазначити, що Артур Ємельянов зробив блискучу кар’єру за часів президента Віктора Януковича. Від заступника голови Донецького обласного госпсуду він піднявся до заступника голови Вищого господарського суду України.

Ємельянов був фігурантом низки журналістських розслідувань про рейдерство та корупцію. Ба більше – він став фігурантом кримінальної справи щодо незаконного втручання в діяльність судових органів. Через це на початку 2017 року Вища рада правосуддя відсторонила Ємельянова від суддівства, щоправда, лише на три місяці.

Зараз він знову працює у Вищому господарському суді, але, за словами начальника Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ Сергія Горбатюка, провадження щодо Ємельянова вже готується до завершення.

Колишня дружина Ємельянова Світлана разом із дітьми мешкає у Відні, але суддя регулярно до них навідується. Більше того, журналісти знайшли докази щонайменше чотирьох спільних закордонних поїздок на відпочинок пари вже після розлучення. Тож автори розслідування вважають, що розлучення могло бути фіктивним.

"Більшість знайденого журналістами майна Світлани Ємельянової було придбане до 2014 року включно. Поки вона перебувала в офіційному шлюбі з українським суддею. Звідки гроші на майно? Адже дані податкової, які програма "Схеми" отримала від своїх джерел, свідчать: за весь період протягом 2001–2014 років вона офіційно отримала доходу трохи більше ніж 3 мільйони гривень", - йдеться у сюжеті.

Артур Ємельянов пояснив журналістам, що не повинен декларувати майно колишньої дружини.

"У 2014 році я розлучився з дружиною. Після цього, відповідно до вимог оформлення декларації, я повинен був вказувати тільки те майно, яке належить мені та тим членам сім’ї, які зі мною проживають чи перебувають у родинних стосунках", – сказав він.

Коли журналісти письмово надіслали Ємельянову питання про походження грошей у його родині, суддя відмовився на них відповідати до запланованої дати ефіру.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції