Екс-глава СБУ підтвердив, що газ у Фірташа відібрали незаконно

Валентин Наливайченко стверджує, що ще рік тому попереджував митників про неприпустимість конфіскації газу в RosUkrEnergo.

Екс-глава Служби безпеки України Валентин Наливайченко заявив, що він ще в 2009 році попереджав про незаконність і наслідки вилучення 11 мільярдів кубометрів газу у компанії RosUkrEnergo.

"Як глава СБУ на той час я діяв на випередження, як нормальна спецслужба в нормальній державі: підписав лист і поставив власний підпис на енергетичну митницю, і її попередив - ви порушуєте законодавство України, шановані митники, це незаконна дія, якщо ви її вчините", - заявив він журналістам 24 червня.

"Хлопці не послухалися, порушили законодавство України і права приватних власників - приватної компанії RosUkrEnergo. Тепер ми отримали те, що було передбачено мною і моїми колегами ще минулого року - отримали рішення Стокгольмського арбітражу на користь компанії, у якої фактично ліквідували приватну власність", - додав він.

При цьому Наливайченко підкреслив, що "найгірше - держава зобов'язана компенсувати ці витрати". "Хтось повинен за це відповідати", - заявив він.

"Тоді це була наша справа, але я думаю, що її вимагатиме Генеральна прокуратура. Більше того, вона проходить - і тоді була під наглядом Генеральної прокуратури", - також сказав він.

Нагадаємо, Стокгольмський арбітражний суд 8 червня виніс рішення у тривалій суперечці між компанією RosUkrEnergo, співласником якої є Дмитро Фірташ, і "Нафтогазом" відносно експропріації "Нафтогазом" у січні 2009 року 11 млрд кубометрів газу, що належав RosUkrEnergo

Рішення суду зобов'язує "Нафтогаз" повернути RosUkrEnergo 11 млрд кубометрів газу, що знаходиться в підземних газових сховищах України, та додатковий обсяг газу у розмірі 1,1 млрд кубометрів як неустойку за порушення умов контракту.

У зв'язку з цим СБУ порушила справу і затримала тодішнього керівника митниці Анатолія Макаренка.

Водночас, 24 червня Юлія Тимошенко оприлюднила угоду купівлі-продажу 11 мільярдів кубометрів газу за січень 2009 року. Тимошенко стверджує, що Україна купила вищезазначені обсяги газу в "Газпрому" і повністю розрахувалася за нього, заплативши 1,7 млрд доларів.

Читайте також:

Тимошенко оприлюднила угоду про купівлю газу Фірташа (документ)

Тимошенко: рішення Стокгольмського суду щодо "РосУкрЕнерго" - незаконне

СБУ затримала екс-голову митниці в справі газу "РосУкрЕнерго"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: