Експерт: брати з багатих податки Україні ще рано

Україна не сприйме спеціального податку на нерухомість, хоча в ньому самому нічого надзвичайного немає.

В Україні зараз немає сприятливої ситуації для запровадження спеціального податку на нерухомість.

Таку думку в коментарі ТСН.ua висловив віце-президент Союзу спеціалістів з нерухомості Києва Олександр Андрєєв.

"Зараз не час, а так податок на нерухомість існує в різних обсягах і в різних формах (у світі - ТСН.ua). Нічого нового в цьому немає", - вважає він. На думку експерта, сьогодні в Україні "не все так добре", щоб запроваджувати цей податок.

"Якщо це якийсь повномірний розвиток, і ми бачимо якийсь поступальний рух у соціальній та інших сферах, це одна справа. Коли це спроби залатати бюджет впровадженням нових податків, це, як правило, не дуже добре і буде сприйняте негативно", - впевнений спеціаліст з нерухомості.

Андрєєв пояснив, що податок на нерухомість може стати спеціальним податком для багатих людей, "в залежності від того, який напрям в соціальній політиці країни. "Є держави, які великими податками обкладають саме багатих громадян. Такі країни, як Норвегія, Данія, Швеція. В них чим більше ти маєш нерухомості, тим більше в тебе буде оподаткування. Є країни, які своїх капіталістів захищають, такі, як Америка. В залежності від того напряму, що ми хочемо, щоб в нас було багато багатих чи багато бідних", - наголосив він.

Втім, в Україні, на думку експерта, про впровадження податку на нерухомість зараз взагалі не йдеться. Розмови про нього Андрєєв вважає "демагогією, а не реальними законопроектами".

"Пропрацювання чіткого не було, а зараз можна говорити (про нові податки - ТСН.ua), щоб рейтинги заробляти. Все одно ніхто цим займатися не буде, ніхто не буде ніяких законів ухвалювати, тим більше, нинішня Верховна рада", - пояснив свою позицію експерт.

Нагадаємо, про намір запровадити в Україні податок на нерухомість сьогодні заявила Юлія Тимошенко. За словами прем'єр-міністра, відповідне рішення було ухвалене урядом.

На думку Тимошенко, закон про новий податок потрібно ухвалити разом із антикризовим проектом Кабміну. Гроші від нього мають отримувати місцеві бюджети.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: