Експерт: будівельна реформа допоможе вивести галузь на докризовий рівень

Вже більше 50% девелоперів, що заморозили свої проекти в кризу, почали активно поновлювати зведення об'єктів.

Закон "Про регулювання містобудівної діяльності", розроблений під керівництвом віце-прем'єра Сергія Тігіпка, дозволить прискорити темпи будівництва нового житла і активізує інвестиції в об'єкти, що вже будуються. Таку думку висловила, коментуючи прийняття документу в цілому у Верховній раді, керівник департаменту житлової нерухомості Української торгової гільдії Вікторія Нерода.

"Девелопери позитивно сприймають цей документ, оскільки він дозволить оптимізувати низку процесів, зменшити витрати забудовників. Норми закону, у разі його підписання президентом, не просто скоротять процедури, а прямо впливатимуть на терміни будівництва, на ціну виходу компаній та їх об'єктів на ринок", - зазначила експерт.

За її словами, критичність сьогоднішньої ситуації демонструє наявність в більшості компаній окремої посади менеджера з узгодження дозвільних процедур. "Більше 150 підписів, які треба сьогодні зібрати для початку будівництва, - це велике "гальмо" на шляху розвитку галузі", - говорить Нерода. Новий же закон дозволить істотно зменшити як число дозвільних процедур, так і терміни їх узгодження.

За оцінками УТГ, вже більше 50% девелоперів, що заморозили свої проекти в кризу, почали активно поновлювати зведення об'єктів. "Сьогодні чим активніше йдуть будівельні роботи на майданчику, тим більш охоче люди вкладають гроші в нове житло. Прозорі правила гри дозволять притягнути фінансування з-за кордону і прискорити будівельні роботи на вже існуючих майданчиках", - сказала Нерода.

Крім того, на думку експерта, ухвалення закону може стати стимулом для загального росту в галузі. "На сьогодні у нас є величезний відкладений попит на житлі. Тільки для того, щоб задовольнити цей попит в Києві, необхідно будувати 2 млн кв. м на рік впродовж 10 років. Фінансові можливості громадян покривають трохи більше 10% цього попиту. До кризи цей показник складав 40% за рахунок доступності іпотеки.

Якщо завдяки закону почне розгойдуватися будівельний ринок, а також розморозиться банківське кредитування, ми дуже скоро можемо вийти на докризовий рівень будівництва", - зазначила Нерода.

Нагадаємо, 13 січня Верховна рада в цілому ухвалила законопроект Кабміну "Про регулювання містобудівної діяльності", підготовлений робочою групою під керівництвом віце-прем'єра Сергія Тігіпка спільно з Українською будівельною асоціацією. Закон припускає істотне зменшення кількості дозвільних процедур і спрощення ліцензування будівельної діяльності, скорочення в сім разів - з півтора років до двох-трьох місяців термінів отримання дозвільних документів для початку будівництва.

На думку Тігіпка, завдяки механізмам, які впроваджуються в законі, зокрема створенню механізму єдиного вікна для будівельних дозволів і зонування території країни в пакеті з підготовкою усіх необхідних документів на ділянки під забудову дозволить практично нівелювати корупцію в будівельній галузі. Що є однією з ключових причин завищеної вартості житла.

"За нашими розрахунками, завдяки впровадженню закону, житло може стати дешевше на 20-30% вже найближчим часом. Крім того, ми зможемо дати імпульс суміжним галузям - виробникам будматеріалів, деревообробці, металургії", - зазначив віце-прем'єр.

Читайте також:

Будівельна реформа дозволить здешевити житло на 20% - народний депутат

Азаров підготував "революційний" закон для будівельників

Чиновники, які порушують права підприємців, будуть автоматично звільнятися, - Сергій Тігіпко

Сергій Тігіпко: треба зламати опір бюрократії реформам

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: