Експерт: до кінця року курс долара залишиться стабільним

До новорічних свят слід чекати стабільного курсу на американську валюту.

До кінця поточного року варто очікувати порівняно стабільної динаміки обмінного курсу, заявив економіст Astrum Investment Management Олексій Блінов.

За його словами, 11 грудня гривня продовжила слабке зміцнення, яке було стримане черговою інтервенцією НБУ на користь долара. Таким чином, зазначив Блінов, подібні дії НБУ вже стали регулярними подіями на ринку.

НБУ вийшов на ринок із заявкою на покупку долара за курсом 7,985 грн за долар. Міжбанківський валютний ринок закрився котируваннями 7,9815-7,9910 грн за долар: гривня зміцнилася до долара менше, ніж на 0,1%. За тиждень гривня зміцнилася до американської валюти на незначні 0,2%.

"Ми вважаємо низьку гривневу ліквідність у банківській системі основним фактором спокійного стану міжбанківського валютного ринку. На кореспондентських рахунках комерційних банків у НБУ станом на початок п'ятниці перебувало 14,6 млрд грн", - заявив Блінов.

Однак, згідно з його оцінками, 2,5-3 млрд грн з цих обсягів з'явилися завдяки нещодавнім вливанням НБУ в державні банки, спрямованим на забезпечення виплати депозитів фізичним особам. Таким чином, зазначає експерт, обсяги ліквідності банківської системи без урахування цих коштів складають лише 12-12,5 млрд грн, а 6,5 млрд грн з цієї суми припадають на обов'язкові резерви комерційних банків.

За минулий тиждень Національний банк чотири рази виходив на ринок з інтервенціями на підтримку долара: це відбувалося 4 грудня, 7-8 грудня, а також 11 грудня. У ці дні НБУ купував американську валюту за курсами 7,985-7,99 грн за долар. Відповідно до очікувань Astrum Investment, НБУ має намір утримувати обмінний курс "квазіфіксованим", тобто не дозволяти гривні сильно зміцнюватися або слабшати. Численні обмеження, встановлені для ринку готівкової валюти, також спрямовані на забезпечення цих намірів центробанку.

Виходячи з ситуації, що склалася на грошово-кредитному і валютному ринку, до кінця поточного року, вважає аналітик, варто очікувати порівняно стабільної динаміки обмінного курсу. За оцінками Блінова, до кінця грудня курс гривні щодо долара буде коливатися в діапазоні 7,95-8,20 грн за долар. Причому поточна ситуація вказує на дуже високі шанси підтримки курсу на практично незмінному рівні 8 грн за долар до кінця 2009 року.

Нагадаємо, на міжбанківському валютному ринку та в обмінниках комерційних банків знизився курс долара. Ціна американської валюти знову впала нижче 8 гривень.

Торги на міжбанку завершилися в діапазоні 7,9815-7,991 грн за долар. Торги по євро завершилися в діапазоні 11,79-11,806 грн.

Читайте також:

Долар подешевшав на міжбанку

Банкір: наступного року долар має коштувати 8 гривень

Експерти: долар подорожчає до Нового року

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: