Експерт: долар буде плавати навколо 7 гривень

Приблизно такий курс економісти прогнозують на кінець 2008 року.

Найближчим часом долар в Україні буде коштувати приблизно 7 гривень. Можливі коливання його курсу в межах 10%.

Таку думку в коментарі ТСН.ua висловив директор Центру антикризових досліджень Ярослав Жаліло.

"Назвати конкретну часову межу (стабілізації курсу гривні - ТСН.ua) важко. Особливо після того, як Національний банк лібералізував ринок. Курс знаходиться в режимі поточних коливань, які залежать від величезної кількості чинників, в тому числі суто психологічних. Теоретично в короткострокових періодах "підскоки" можуть бути дуже значними, від якогось рівноважного значення курс може коливатися відсотків на 10", - зазначив експерт.

Він також наголосив, що в більш довгостроковій перспективі існує межа курсових коливань. "Судячи з того, що відбувається на ринку, це курс десь в районі 7 гривень (за долар - ТСН.ua). Це пов'язано з попитом і пропозицією долара, зі співвідношенням купівельної спроможності", - впевнений Жаліло.

В той же час, він не вважає, що 7 гривень - це "об'єктивний курс чи курс, який відображає економічну рівновагу". За словами економіста, це "курс, який на конкретний момент склався за всіх наявних економічних, політичних кризових та інших ризиків".

Жаліло додав, що для того, аби підрахувати обґрунтований курс гривні, "треба подивитися, наскільки гривня зміцнилася за останні 3-4 роки, наскільки за цей час долар подешевшав, і гривня подешевшала щодо інфляції". "Тоді можна вивести таке співвідношення і сказати, що в нас відбулася компенсація розриву, який був", - пояснив експерт.

Нагадаємо, сьогодні на міжбанківському валютному ринку курс гривні знизився. Торги розпочалися в діапазоні 7,3850/7,5150 гривні за долар.

Нацбанк встановив на сьогодні рекордно низький курс національної валюти - 7,2388 гривні за долар.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: