Експерт: долар може вирости до 12 гривень

Передумови, на думку експерта, полягають насамперед у тому, що Національний банк на сьогоднішній день надрукував "десятки мільярдів доларів – готівкою і без готівкою гривні". У зв'язку з цим збільшена грошова маса в обігу.

Директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін вважає, що найближчим часом долар може вирости до 10-12 гривень.

"Звичайно, хотілося, щоб усе залишалось на такому рівні, на якому є зараз, але я не виключаю можливості, що він підскочить до 10 чи 12 гривень. Для цього є усі передумови", - зазначив він.

Передумови, на думку експерта, полягають насамперед у тому, що Національний банк на сьогоднішній день надрукував "десятки мільярдів доларів – готівкою і без готівкою гривні". У зв'язку з цим збільшена грошова маса в обігу.

"По-друге, Нацбанк казав, що було збільшено золотовалютних запасів до 30 млрд дол. Це ж не завдяки гарній роботі внутрішньої економіки і якихось довготермінових інвестицій в Україні. Це тому, що надходили так звані гроші від різних корпоративних зовнішніх запозичень, які робили наші корпорації. Це так звані короткотермінові гроші. Вони надходять в Україну в валюті, через міжбанк конвертуються в гривню, НБУ викупає валюту і взамін віддає гривню. Отже, таким чином Нацбанк збільшив масу гривні в обігу. А це означає, що Нацбанк реальні золотовалютні запаси не збільшив. Тим паче треба пам'ятати, що мільярди доларів у золотовалютних запасах НБУ - це кредити МВФ, які дали як колишньому уряду, так і нинішньому. До того ж там є кредит, який дав російський банк ВТБ і який треба буде повертати", - заявив Соскін.

Крім того, ще однією передумовою для подорожчання американської валюти є продовження випуску облігацій внутрішньої державної позики. Це, на думку експерта, "знову збільшення гривневої маси, який не підкріплений матеріально-речовим продуктом і золотовалютними запасами".

"Ну і варто нагадати, що ми маємо від'ємне сальдо торгового балансу, майже 3,5 млрд доларів. Отже, це гроші, яких надійшло значно менше, ніж вийшло з України. Таким чином, є всі передумови говорити про девальвацію гривні. Ще, скажімо, на мій погляд, впливають останні непрофесійні призначення в керівництві НБУ, де відбувається кадрове "послаблення", - підсумував Соскін.

Читайте також:

Готівковий долар доповзає до 8 гривень

Експерт: гривня впаде до кінця року

Нацбанк задовольнив валютний попит "Нафтогазу"

Залиште свій коментар