Експерт: долар можна зупинити на 6 гривнях (відео)

Курс гривні стабілізується, якщо в Україні не буде економічних чи політичних потрясінь.

До кінця року українська валюта може стабілізуватися на рівні 6 гривень за долар.

Про це ТСН.ua сказав президент Центру антикризових досліджень Ярослав Жаліло.

Курс долара
УНІАН
Курс долара в Україні нарешті може стати стабільним
За словами експерта, ситуація з курсом залежить передусім від "співвідношення попиту та пропозиції на валютному ринку". Пропозиція, за його словами, залежить від кількох чинників. Це, зокрема, надходження від експорту, які істотно зменшила світова фінансова криза.

Пропозиція валюти також буде залежати від того, "наскільки українським банкам вдасться здійснити рефінансування своїх зовнішніх зобов'язань", і від виходів Нацбанку України на міжбанківський валютний ринок.

"Вихід Нацбанку і заява про те, що гривня буде підтримуватися, трошки збили ажіотаж (навколо курсу - ТСН.ua). З іншого боку, є питання попиту. Попит залежить насамперед від очікувань суб'єктів, політичної, економічної стабільності", - зазначив економіст.

Він переконаний, що зараз курс гривні може стабілізуватися. "Якщо не буде економічних, політичних катаклізмів, якщо у світі ситуація потроху стабілізуватиметься, можна говорити про те, що десь на рівні 6 гривень за долар він стабілізується", - зазначив Жаліло.

Експерт не виключив, що гривня й більш серйозно зміцниться: "Все залежить від ситуації у світі. Якщо більш-менш розберуться, і Україна, комерційні банки зможуть взяти кредити, або в разі якихось дій уряду чи Національного банку буде використано стабілізаційний капітал, можна збити (курс - ТСН.ua) і значно більше". Втім, на його думку, "тут теж треба не переборщити, тому що надто збити курс долара означає, що буде наступний сплеск". "Люди будуть очікувати, що потім знову підскочить, і почнуть купувати долари", - пояснив економіст.

"Десь на рівні шести (гривень за долар курс - ТСН.ua) раціонально утримувати. Можливо, він утримається до кінця року. Думаю, буде політика поміркованої стабілізації", - додав Жаліло.

Нагадаємо, сьогодні на міжбанківському валютному ринку відбувалося зміцнення української валюти. Торги проходили у діапазоні 5,87-5,95 гривні за долар.

Як уберегти свої гроші під час фінансової кризи, дивіться у сюжеті ТСН.

ВідеоЯк уберегти свої гроші?

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: